RIJEČANI OPET ISPRED HAJDUKA I OSIJEKA: / Hrvatski prvak slavio nakon pet kola bez pobjede i skočio na drugo mjesto

U posljednjem susretu 17. kola Prve HNL Rijeka je u Vinkovcima pobijedila Cibaliju 2-1 prekinuvši neugodni niz od pet utakmica bez pobjede.

26.11.2017.
19:35
Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatski prvak je stigao u Vinkovce s jednim osvojenim bodom u posljednjih pet kola i Rijeci je očajnički trebala pobjeda kako bi vratila malo mira u svoje redove.

Gosti su odlično ušli u susret i nakon 23 minute imali su dva gola prednosti. Za 1-0 je zabio Alexander Gorgon u 18. minuti, a pet minuta kasnije među strijelce se upisao i Mario Gavranović. Cibalija je vratila nadu u 32. minuti lijepim pogotkom Marka Pervana. U drugom poluvremenu je bilo nekoliko prilika, ali ne i golova.

PRVACI U VINKOVCIMA: Rijeka protiv CIbalije traži pobjedu nakon pet kola

U ranije odigranom susretu "fenjeraš" Rudeš je priredio iznenađenje kola odigravši u blatu Kranjčevićeve 1-1 protiv Dinama. Bio je to dvoboj u kojem su 'modri' imali inicijativu i veliki posjed lopte, ali svoju premoć na terenu nisu uspjeli pretvoriti u golove.

Domaćin je poveo u 44. minuti golom Karla Kamenara, a izjednačio je Armin Hodžić u 72. minuti. Šest minuta kasnije Olmo je izašao sam pred vratara, zabio gol, ali je pomoćni sudac signalizirao zaleđe uz burne prosvjede s Dinamove klupe. Do kraja utakmice Dinamo je napadao, ali nije uspio zabiti za pobjedu.

U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je zbog drugog žutog isključen Moro zbog drugog žutog kartona.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 41 bodom, Rijeka se probila na drugo mjesto sa 29 bodova koliko imaju i Hajduk, te Osijek. Posljednja dva mjesta i dalje drže Istra 1961 (12) i Rudeš (12).

UŽIVO

Cibalia - Rijeka 1:2

Cibalia: Šubarić, Filipović, Milić, Ikić, Rubić, Muženjak, Vitaić, Pervan, Galić, Kordić, Dabro

Rijeka: Prskalo, Vešović, Župarić, Punčec, Žuta, Bradarić, Kvržić, Mišić, Pavičić, Gorgon, Gavranović

Kraj

84' Rijeka napada. Ide po treći gol. No domaćini se drže.

69' Dabro je zaprijetio iz slobodnog udarca s ruba 16-erca, lopta je završila u bloku.

65' Mišić je odlično ubacio za Gorgonana drugoj vratnici. Njegov pokušaj glavom završio je pored gola.

55' Gorgon je odigrao za Gavranović,a koji je pucao s 15 metara, ali preslabo za Šubarića.

47' Vitaić je tukao iz slobodnog udarca, lopta je otišla iznad gola.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' Kvržić je tukao glavom nakon kornera, Cibalia je imala poteškoća, ali su uspjeli očistiti.

36' Milić je tukao glavom, a Prskalo je pokazao nesigurnost, ali je na kraju primio lotu.

32' GOOL Pervan je dobio lotu u kaznenom prostoru i lijepo je zabio pored Prskala. Riječka obrana ovom je prilikom pomalo zaspala. Gol pogledajte ovdje.

23' GOOL Kvržić je ubacio, a Gavranović nakon tog nije imao težak posao. Gol pogledajte ovdje.

18' GOOL Lopta je došla do Gorgona u 16-ercu. Njegov prvi udarac obranio je vratar Cibalije, ali isti igrač odbijanac je pospremio u mrežu. Gol pogledajte ovdje.

14' Tukao je Mišić s 18 metara, Šubarić je to lako obranio.

7' Gavranović je tukao glavom preko gola. Rijeka napada.

2' Rijeka je bila u prilioci. Pavičić je dočekao loptu na drugoj, ali nije ju uspio zahvatiti.

1' Počela je utakmica.