GLAVNA TEMA / Regionalni mediji o Dinamu: 'Sezona iz košmara', 'Noć nesreće u Plzenu'

Kao i obično, o novom europskom porazu Dinama raspisali su se i mediji iz regije.

9.11.2023.
22:30
Marko Lukunic/PIXSELL

U susretu 4. kola C skupine Konferencijske lige Dinamo je na gostovanju u Plzenu izgubio od Viktorije sa 0-1 potonuvši na začelje ljestvice dva kola prije kraja natjecanja.

TEŠKO IM PAO PORAZ /

Reakcije navijača: 'Dinamo doslovce pokraden, nevjerojatna blamaža, treba podnijeti žalbu'

Viktoria je do pobjedničkog pogotka došla u 35. minuti iz kaznenog udarca koji je skrivio Josip Mišić, jer ga je lopta pogodila u ruku. Kao i u pobjedi češke momčadi u Zagrebu, precizan izvođač jedanaesterca bio je češki napadač Tomaš Chory.

U sučevom dodatku Dinamu je poništen izjednačujući pogodak koji je postigao Sandro Kulenović, a nakon dugotrajnog pregleda snimke u VAR sobi, ustanovljeno je da je dodavač Stefan Ristovski bio u zaleđu.

Češki sastav je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini i plasman u osminu finala, dok je Dinamo potonuo na začelje i u posljednja dva kola će loviti drugo mjesto koje osigurava europsko proljeće.

'Sezona iz košmara'

"Dinamo Zagreb nastavlja tonuti. Česi nanijeli novi težak udarac hrvatskom prvaku. Poništen je Dinamu penal, kao i gol u sudačkoj nadoknadi jer je dosuđen ofsajd. Ali to ne može biti opravdanje za loše igre u posljednje vrijeme. Za Dinamo je ovo sezona iz košmara, posebno jer mu visi prekid dominacije u Hrvatskoj", piše srpski Blic.

SportSport.ba piše da je Dinamo imao "noć nesreće u Plzenu. Uzbudljiva utakmica odlučena je pogotkom s bijele točke, a Modri će sanjati VAR".

"Napadač Dinama bijesan poslije poništenog gola u 94. minuti susreta protiv Plzena", piše Klix.ba,