PAO JE TUNIS / Prva pobjeda Australije na SP-u nakon 12 godina: Rođeni Zagrepčanin igrao od prve minute

Trenutačno na ljestvici Francuska i Australija imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan

26.11.2022.
13:23
profimedia.hr

Nogometaši Australije upisali su minimalnu, 1-0 pobjedu protiv Tunisa, u ogledu drugog kola na Svjetskom prvenstvu. Za Australce je od prve minute zaigrao rođeni Zagrepčanin i bivši igrač Dinama i Lokomotive Fran Karačić.

Utakmice za povijest /

Najveća iznenađenja u povijesti SP-a: Utakmice u kojima su 'mali' šokirali 'velike'

Australci su došli do treće pobjede uopće na mundijalima, a prvu nakon čak 12 godina, Svladali su čvrsti Tunis s rezultatom 1-0, a sada je jasno da će priliku za osminu finala tražiti u dvoboju s Danskom.

Iskorišteno slabije izdanje Tunisa

Tunižani su nakon remija s Dancima danas odigrali puno slabije, bili su previše defenzivni do gola Australaca, te previše jalovi u napadu u ostatku utakmice.  Napadački pristup i preuzimanje rizika donio je Australcima gol u 23. minuti.

S lijeve strane ubacio je Goodwin, lopta je okrznula tuniskog braniča i dobila čudnu rotaciju, taman dovoljnu da je napadač japanske Okayame Duke glavom sprovede u malu mrežicu.

I u nastavku su Tunižani prijetili bez izrazite prilike, a australska obrana, na čelu s gorostasnim Souttarom, sve je izdržala. U nastavku dana, od 17 sati, u ovoj skupini D igraju Francuska i Danska.

Trenutačno na ljestvici Francuska i Australija imaju po tri boda, dok Danska i Tunis imaju po jedan. U posljednjem trećem kolu, 30. studenoga, igraju Tunis i Francuska te Australija i Danska. Oba susreta počinju u 16 sati.