Dogodilo se! Štimčeva Hrvatska ovo nije mogla napraviti godinu i pol dana

15.11.2013.
9:24

Ta je reprezentacija snagu pokazala i ovog četvrtka, kad je u prijateljskom ogledu u Bruxellesu pobijedila Belgiju 2:0, jednu od najtalentiranijih svjetskih reprezentacija, koja je bez ijednog poraza dominirala kvalifikacijskom skupinom u kojoj se nalazila i Hrvatska.

Podsjetimo, Vatreni su dva puta igrali protiv Belgijaca i dva puta nisu uspjeli pobijediti. U Belgiji je bilo 1:1, a u Zagrebu je Hrvatska izgubila 1:2.

No, Belgija je sada upoznala Radamela Falcaa, najboljeg strijelca Kolumbije, koji je u 51. minuti postigao prvi pogodak u ogledu (na asistenciju Jamesa Rodrigueza), dok je pobjednik odlučen u 66. minuti, kad je na 2:0 povećao igrač Cagliarija Victor Ibarbo.

Igrala se inače izjednačena utakmica u kojoj je Belgija imala nešto više prilika, ali su golovi padali na drugoj strani.