LUDI RASPLET U LIGI PRVAKA / Porto razbio Atletico Madrid i izbacio ga iz Europe: Club Brugge također ide dalje, Bayer ispao iz elitnog natjecanja

Atletico i Bayer ispali iz Lige prvaka

1.11.2022.
21:04

Kakav rasplet u skupini B Lige prvaka. Pa, da nam je netko rekao da će tako završiti, rekli bi da je lud. Dakle, nogometaši Porta osvojili su u utorak prvo mjesto u skupini nakon što su u susretu posljednjeg kola pobijedili Atletico Madrid 2-0, dok su u drugom susretu Bayer Leverkusen i Club Brugge odigrali bez golova.

TKO ĆE KOGA, AKO NE SVOJ SVOGA /

Ivan Perišić potezom bacio u očaj Igora Tudora: Pogledajte 'teledirigiranu' loptu kao na igrici

Club Brugge i Porto osigurali plasman u osminu finala

Uoči zadnjeg kola Club Brugge i Porto su osigurali plasman u osminu finala, a u posljednjih 90 minuta razriješeno je tko će biti pobjednik skupine, ali i tko seli u Europsku ligu. Tako su dva velikana ispala iz elitnog natjecanja. Što se tiče Rojiblancosa, strani mediji pitaju se: 'Je li vrijeme da Simeone napusti klupu Atletico Madrida?'

Porto je porazio Atletico Madrid sa 2-0, dok su Bayer Leverkusen i Club Brugge odigrali 0-0, pa je portugalski sastav osvojio prvo mjesto. Club Brugge je drugi, Bayer seli u Europsku ligu, dok se Atletico Madrid oprostio od Europe.

Porto je poveo već u petoj minuti utakmice golom Mehdija Taremija kojem je to već peti pogodak ove sezone u Ligi prvaka. Pepe je povukao po desnoj strani, sjajno uposlivši Evanilsona koji je produžio na drugu stranu do iranskog napadača koji je pogodio za 1-0. OVDJE pogledajte taj trenutak.

Atletico pokušavao

U 24. minuti domaćin je zabio i drugi gol. Savić je loše reagirao na jednu dugu loptu, Galeno je iskoristio kiks gostujućeg stopera, jurnuo prema kaznenom prostoru, a potom uputio povratnu loptu na 10 metara gdje se našao Stephen Eustaquio zabivši u donji desni kut gola Jana Oblaka. OVDJE pogledajte kako je to izgledalo.

Atletico je u 68. minuti zatresao suparničku mrežu, no gol Antoinea Griezmanna je poništen. Lijepu priliku u 74. minuti imao je i Angel Correa, ali je Diogo Costa sačuvao mrežu domaćeg sastava. U završnici susreta Griezmann je mogao ublažiti poraz, ali nije uspio. Ipak, u petoj minuti nadoknade Ivan Marcano je zatresao vlastitu mrežu za konačnih 2-1. Ivo Grbić nije branio za Atletico.

Bayer u 55. propustio veliku priliku

U drugom susretu Bayer Leverkusen i Club Brugge su odigrali bez golova.

Najbolju priliku na utakmici imao je Bayer u 55. minuti kada je Patrik Schick nakon ubačaja iz kornera pucao glavom, ali je golman skrenuo loptu u prečku.

Na koncu je Porto osvojio prvo mjesto sa 12 bodova, Club Brugge ima 11 bodova, a Bayer i Atletico po pet bodova. Kako su "apotekari" bili bolji u međusobnom srazu sa španjolskim sastavom, osvojili su treće mjesto.

Pregled rezultata prvih odigranih utakmica posljednjeg 6. kola po skupinama nogometne Lige prvaka.