MARSEILLE - TOTTENHAM 1:2 / Totalna ludnica: Tudor je vodio u utakmici karijere, a onda su ga Perišić i društvo izbacili iz Lige prvaka

Tekstualni prijenos utakmice godine za Igora Tudora i Ivana Perišića mogli ste pratiti uživo na portalu Net.hr

1.11.2022.
20:03

Nogometaši Tottenhama pobijedili su na Velodrome stadionu Marseille, kojeg vodi hrvatski trener Igor Tudor, s 2-1 u ogledu 6. kola skupine D Lige prvaka, čime je Tottenham izborio osminu finala ovog natjecanja, dok je Marseille ispao iz Europe.

KAKVA NOĆ /

Liverpool prekinuo Napolijev niz, Bayern pobijedio Inter: Večeras su igrala još tri Hrvata

KAKVA NOĆ /

Marseille je potpuno dominirao tijekom prvog poluvremena. Zbio je suparnika u njegov šesnaesterac i nakon brojnih prilika inicijativa se isplatila u sudačkoj nadoknadi kada je Mbemba glavom zabio za 1-0.

No, u nastavku je Tottenham napokon zaigrao hrabrije i otvorenije, a izjednačio je u 54. minuti. Sjajno je ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić, a Lenglet je loptu pospremio u mrežu za 1-1. Nakon toga su obje momčadi propustile nekoliko dobrih prilika, dok je u samoj završnici uslijedio posljednji domaći udar koji nije okrunjen pogotkom za osminu finala. Čak štoviše, Marseille je na kraju izgubio 1-2 golom Hojbjerga u 95. minuti.

Tudor ostao bez svega

Dotad je Marseille, s obzirom na rezultat iz Lisabona, imao treće mjesto i nastavak natjecanja u Europskoj ligi, ali je na kraju ostao bez ičega. Ivan Perišić je odigrao cijelu utakmicu za goste iz Londona.

Iz ove skupine u EL će Sporting, ali to sigurno neće zadovoljiti portugalsku momčad nakon svega što se događalo u skupini pa tako i u zadnjem susretu u kojem je u Lisabonu Sporting poražen od Eintrachta s 1-2. Sporting je poveo pogotkom Arthura Gomesa u 39. minuti, a za prolaz u osminu finala bio mu je dovoljan i remi.

U nastavku utakmice u Lisabonu uslijedio je potpuni preokret. Prvo je Kamada u 62. minuti izjednačio udarcem s bijele točke, dok je Kolo Muani u 72. minuti zabio za preokret. Time se Eintracht, uz Tottenham, iz ove skupine probio među 16 najboljih.

Pobjedom protiv Spursa koje vodi prekaljeni stručnjak Antonio Conte, ekipa iz francuske luke bi ih prestigla i osigurala mjesto u Ligi prvaka.

Trenutno je na tablici ove grupe D Lige prvaka, prvi Tottenham sa osam bodova, sedam imaju Sporting i Eintracht Franfurt, a šest Marseille.

Ova grupa D je prava hrvatska grupa ovogodišnjeg izdanja najelitnijeg natjecanja jer za Frankfurt igraju Hrvoje Smolčić i Kristijan Jakić, jedino u Sportingu nemamo našeg predstavnika.

Osim što je nama jako zanimljiva, općenito je najdramatičnija skupina prve faze natjecanja s obzirom da svi klubovi mogu završiti na svakoj poziciji uoči zadnjeg kola.

U drugoj utakmici također od 21.00 Sporting dočekuje pobjednika Europske lige, Eintracht Frankfurt.

--------------------------------------

LIGA PRVAKA UŽIVO

MARSEILLE TOTTENHAM 1:2

Marseille: Lopez, Mbemba, Bailly, Balerdi, Clauss, Rongier, Veretout, Tavares, Guendouzi, Sanchez, Harit, trener: Igor Tudor

Tottenham: Lloris, Davies, Dier, Lenglet, Sessegnon, Hojbjerg, Bentancur, Perišić, Moura, Son, Kane, trener: Antonio Conte

90+5' Sve je gotovo, Hojbjerg je pogodio iz kontre nakon asistencije Kanea.

90+3 Gil umjesto Moure, taktička zamjena za goste.

90+1' Tavares je napravio dar-mar po lijevoj strani, odlučio je sam završiti akciju. Otišlo je preko vrata!

87' Kakva prilika za Kolašinca! Tudor ne može vjerovati što je promašio njegov džoker s klupe.

84' Mijenjaju i gosti. Izašao je Bentancur, a ušao Skipp.

83' Bivši Arsenalovac Sanchez je sjajno prošao igrača i šutirao prema golu, lopta je išla u mrežu, ali onda se pojavio Ivan Perišić i spriječio pogodak. Proslavio je važnu intervenciju.

82' Kane je imao čistu priliku, no od nekuda se stvorio Mbemba i čudesno spriječio engleskog kapetana.

81' Velika Šansa! Hojbjerg trese prečku, navijači Marseillea traže da domaći krenu naprijed.

78' Rodrigo Bentancur je legao na travnjak, ima problema sa zadnjom ložom.

74' Under odmah nakon ulaska puca u Llorisa.

72' Kabore, Under i Kolašinac ulaze u igru umjesto Gigota, Veretouta, Klaussa.

65' Kane zabija, VAR poništava pogodak zbog čistog zaleđa.

63' Velika šansa za preokret! Kane je mogao do lakog pogotka nakon greške Mbembe, no sapleo se.

60' Marokanac Harit prijeti izvana, fijuknulo je preko gola.

58' Veretout puca izravno iz teškog kuta, tako se ne može svladati Lloris.

56' Moura ubacuje sa desne strane, nema nikoga u šesnaestercu.

55' Clement Lenglet poravnava rezultat nakon ubačaja našeg Ivana Perišića, savršena asistencija.

49' Lopez je očistio pred Kaneom ogromnu šansu za Spurse, koji su počeli igrati puno bolje.

47' Perišić je prvo ubacio, domaćini su očistili. Kasnije je i presjekao napad Marseillea.

46' Počeo je drugi dio utakmice.

Gotovo je prvo poluvrijeme.

45+7 Kane iz ničega pokušava sa 20 metara, bilo je jako opasno. Nakon odbijanca je probao i Hojbjerg, također nije bilo bezazleno. Prve prilike Tottenhama na meču.

45+2 Ludnica na Velodromeu! Mbemba zabija glavom nakon kornera. Eruptirao je stadion!

45' Sedam minuta sudačke nadoknade zbog dvije ozljede, Spursi jako opasno žive, Marseille puno više napada.

43' Gigot dolazi do skoka u petercu gostiju, nije dobro naciljao mrežu.

38' Perišić ubacuje iz kornera standardno opasno u peterac, sviran prekršaj na vrataru.

35' Naš Perija ubacuje u srce kaznenog prostora, nema nikoga u petercu.

33' Mbemba ubacuje, Jordan Veretout opasno tuče, ali Llorisa se barem za sada ne može svladati. Fantastična obrana voleja.

29' Umjesto Sona, napadača, ulazi Bissouma, zadnji vezni.

25' Son je legao na travu, djeluje kao da nije svoj. Neće moći nastaviti susret ovaj fantastični kapetan Južne Koreje.

23' Nije bilo bezazleno! Šutira Clauss tik uz stativu.

19' Prva prava prijetnja, tukao je Alexis Sanchez, Lloris čuva prvu stativu.

16' Perišić se lijepo ubacio iza leđa obrane domaćina, no nije ga dobro uposlio Ben Davies.

13' Krenulo je uraganski, ali sada je nakon ozljede uslijedilo kratko zatišje.

8' Bailly napušta travnjak nakon samo osam minuta, na teren će morati Samuel Gigot. Veliki udarac za Igora Tudora na samom startu.

5' Jonathan Clauss je poslao loptu u šesnaesterac, ali je Hugo Lloris dobro reagirao i prekinuo napad.

3' Prvi prijeti Marseille, pucao je Sanchez glavom tik uz vratnicu.

1' Započeo je dvoboj pred ispunjenim stadionom!