POPUNA PRVE HNL: / Istra i Šibenik u međusobnom ogledu riješili pitanje prvoligaša

Nogometaši Istre 1961 zadržali su prvoligaški status nakon što su u uzvratnom ogledu majstorice za popunu mjesta u Prvoj HNL boljim izvođenjem jedanaesteraca svladali Šibenik 5:4.

1.6.2016.
22:35

Na stadionu Aldo Drosina konačan pobjednik odlučen je tek nakon izvođenja udaraca s bijele točke kojem se pristupilo nakon što su Perica Šare i Darko Šimić bili precizni u osnvnih 90 minuta. Šibenčani su pritom bili ti koji su uživali vodstvo iz 50. minute, no samo jednu kasnije postavljen je konačan rezultat.

Za domaću momčad precizni izvođači udarca s jedanaest metara bili su Zlomislić, Gržan, Mihaljević, Da Silva i Bouhna, dok je Đuriću obranio vratar Šibenika Nwolokor. Za Šibenik su pogađali Plazonić, Vukorepa, Grković i Barać, dok je udarac Alispahića obranio domaći vratar Brkić, a u šestoj seriji Nigerijac Collins je promašio vrata i ostavio Šibenčane u Drugoj ligi.

Istra 1961 je prvoligaš neprekidno od 2009. godine, dok je Šibenik ispao iz Prve HNL 2011. godine.