KAKVA MAJSTORIJA / Nastavljaju se muke 'Stare dame': Pogledajte golčinu kojom je Pašalićeva Atalanta pobijedila Juventus

Jedini gol na utakmici postignut je u 28. minuti

27.11.2021.
20:15
Screenshot

Nogometaši Atalante u 14. kolu Sertje A pobijedili su na gostovanju kod Juventusa 1:0.

PREOKRET U GENOVI /

Tudor dugo vodio pa na kraju ostao praznih ruku, Vlahović zabio u porazu Fiorentine

Gosti iz Bergama slavili su zahvaljujući krasnom pogotku Duvana Zapate iz 28. minute.

Skupa pogreška

Juventus je pogriješio u predaji lopte na sredini terena i ona je brzo stigla do Zapate, koji se probio prema golu Juvea i odapeo s desetak metara pod prečku Juveovog gola.

OVDJE možete pogledati taj pogodak.

Bila je ovo prva pobjeda Atalante protiv Juventusa u Torinu nakon čak 32 godine.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao je za Atalantu od 59. minute.

Ovom pobjedom četvrtak Atalanta se trenutčno bodovno izjednačila s trećim Interom, koji od 20.45 sati gostuje u Veneciji, oba sastava imaju po 28 bodova, četiri manje od vodećih Napolija i Milana. Juventus je, pak, osmi sa 21 bodom, koliko imaju i šesti Lazio, koji u nedjelju gostuje kod Napolija, te sedma Fiorentina koja je ranije u subotu izgubila na gostovanju kod Empolija sa 1-2.