OZBILJAN PROBLEM / Pobjeda protiv petoligaša u Kupu bila je stvarno posebna. Znate li što je Hajduku uspjelo u toj utakmici?

Hajduk je utakmicu u Kupu protiv Tehničara odigrao bez svoje prve zvijezde, Marka Livaje

13.10.2022.
22:10
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši splitskog Hajduka plasirali su se u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa svladavši u Cvetkovcu, selu s manje od 200 stanovnika nadomak Koprivnici, momčad petoligaša Tehničara s 5-1 (3-0).

DOBIO POSEBAN POKLON /

Emotivne scene u Cvetkovcu: Hajduk do vrha napunio mrežu petoligaša, od nogometa se oprostio bivši igrač Bijelih i ikona HNL-a

Otpor gostiju Tehničara slomljen je već u 7. minuti, kada je nakon udarca s kuta domaći igrač Saša Vukonić nespretno postigao autogol. U 23. minuti Kalik proigrava Jana Mlakara koji poveća na 2-0, a Slovenac je samo dvije minute kasnije zabio glavom svoj drugi gol.

U 34. minuti Hajduk ostaje s desetoricom igrača nakon što je Dimitrov dobio izravni crveni karton zbog rušenja Bačija.

U 61. minuti u strijelce se upisao Josip Vuković, a četiri minute kasnije zabio je 21-godišnji Ivan Šarić nakon solo-prodora za 5-0. U 69. minuti domaći su stigli do počasnoga pogotka, smanjio je Hudak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Atanasov.

Hajduk je ovaj susret odigrao u izmijenjenom susretu pa tako u momčadi nije bilo prve zvijezde i ključnog igrača, napadača Marka Livaje, koji je bio lakše ozlijeđen.

Zanimljivo, bila je to tek peta utakmica koju je Livaja propustio otkako se vratio na Poljud i, još značajnije, prva pobjeda bez njega na terenu.

Do utakmice protiv Tehničara jedini igrač koji je zabio za Hajduk dok Livaja nije bio na terenu, bio je Sahiti u porazu od kazahstanskog Tobola.