KAOS NA RUJEVICI / Ovo niste mogli vidjeti u prijenosu Jadranskog derbija: Torcida bacila baklju na dio tribine s djecom

Hajduk je u dramatičnoj završnici pobijedio Rijeku 3:2

22.11.2021.
13:58
Goran Kovacic/PIXSELL

Hajduk je u nedjelju na dramatičan način stigao do pobjede u 100. jadranskom derbiju od hrvatske samostalnosti, svladavši u odličnoj utakmici na Rujevici domaću Rijeku sa 3-2 (1-0).

SPLIĆANI SLAVE /

Ključni igrač Hajduka poslao poruku Armadi nakon ludog derbija: 'Ako im je ostala koja petarda...'

Marko Livaja je doveo Hajduk u vodstvo u 45. minuti. Rijeka je u drugom poluvremenu došla do preokreta pogocima Josipa Drmića u 54. minuti i Roberta Murića s bijele točke u 79. minuti. U 83. minuti dosuđen je i kazneni udarac za Hajduk, a Marko Livaja je svojim drugim pogotkom izjednačio na 2-2. U završnim sekundama utakmice, sedmoj minuti sučevog dodatka, Jan Mlakar je glavom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje Hajduka.

Bila je ovo dosta burna utakmice s nekoliko incidenata. Najviše je odjeknuo onaj s kraja susreta kada je jedan navijač Rijeke uletio na teren, da bi na kraju bio nokautiran. Taj je navijač, naime, kako se čini udario Hajdukova pomoćnog trenera Mislava Karoglana, a onda je na koncu izvukao deblji kraj.