TEORIJA 'PIJE VODE' / Otkriveno zašto Kovačić nije dobio crveni protiv Arsenala? Sudac je bio u velikom sukobu interesa

Navijači Arsenala imaju teoriju zašto Michael Oliver nije isključio Matea Kovačića u derbiju

9.10.2023.
18:27

Navijači Arsenala imaju teoriju zašto Michael Oliver nije isključio Matea Kovačića u derbiju njegovog Manchester Cityja protiv Arsenala igranog jučer na Emiratesu.

MOĆAN NIZ JE PREKINUT /

Arsenal pobijedio Man City nakon dugih 8 godina, Kovačić na udaru u prijenosu uživo: 'Ne znam što mu je...'

'Topnici' su pobijedili 'Građane' 1-0 i tako ostvarili svoju prvu pobjedu nad momčadi Pepa Guardiole još od 2015. godine. Gabriel Martinelli zabio je jedini gol na utakmici te tako ostavio momčad Mikela Artete neporaženom u ligi ove sezone.

Međutim, unatoč tome što je Arsenal ostvario veliku pobjedu nad rivalom koji im je prošle sezone 'ukrao' već dobivenu titulu prvaka, navijači pobjedničke momčadi nikako se ne mogu pomirit s odlukama glavnog suca Olivera da ne isključi Kovačića iz igre i to dva puta u prvom poluvremenu.

Podsjetimo, hrvatski reprezentativac dobio je žuti karton nakon što je u 29. minuti nesmotreno, neoprezno, ali i vrlo opasno uklizao Martinu Odegaardu. Čepovi njegove kopačke bili su na gležnju sjajnog Norvežanina, VAR je gledao situaciju, ali je Kovačić prošao samo sa žutim kartonom.

Samo nekoliko minuta kasnije Vatreni veznjak je ponovo napravio vrlo nesmotren i neoprezan prekršaj, ali je engleski sudac odlučio da to nije za drugi žuti i City nije ostao s igračem manje.

Budući da je Arsenal na kraju ipak upisao pobjedu, Oliverove greške je većina već zaboravila, ali ne i Arsenalovi navijači. Oni imaju pomalo ludu, ali uvjerljivu teoriju zašto je poznati engleski sudac naginjao s odlukama na stranu aktualnog prvaka.

Oliver je počeo suditi u Pro ligi Ujedinjenih Arapskih Emirata, a nedavno je dijelio pravdu i na svojoj prvoj utakmici ondje, onoj između Al-Aina i Sharjaha.

Sheikh Mansour, vlasnik Manchester Cityja, je potpredsjednik i zamjenik premijera UAE-a, te mnogi navijači smatraju kako je bilo nedopustivo da sudac koji je u "očitom sukobu interesa" sudi utakmicu u kojoj ne može biti nepristran.

Jedan navijač je napisao: "Da, dobili smo utakmicu, ali ovo ne bismo trebali pustiti. Bila bi sasvim drugačija priča da smo izgubili bodove".

Drugi je sarkastično tvitao: "Ovdje nema ništa za vidjeti, ha? Kakva apsolutna farsa."

Treći je dodao: "To je apsolutno užasno. Kako je to, zaboga, dopušteno?!. Tako očit sukob interesa."

Četvrti se složio: "Nije li to sukob interesa? Nisu li suci Premier lige ugovoreni s EPL-om, stoga je uzimanje drugog plaćenog posla kršenje ugovora?"