MOĆAN NIZ JE PREKINUT / Arsenal pobijedio Man City nakon dugih 8 godina, Kovačića kritizirali zbog neopreznog starta: 'Ne znam što mu je...'

Arsenal nakon dugih 8 godina pobijedio Man City. Mateo Kovačić vinovnik je neopreznog starta za koji je, realno, trebao dobiti crveni, ali nije. Građani su protiv Topnika marširali 12 utakmica

8.10.2023.
21:16

U derbiju 8. kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal je kao domaćin svladao Manchester City sa 1-0 (0-0). Time je završio "moćni niz Cityja protiv Arsenala od 12 utakmica", javlja britanski tabloid The Sun. Posljednji put 21. prosinca 2015. godine Topnici su potopili plavi brod iz Manchestera u Premier ligi...

DRUŽE SE I PRIVATNO /

Kako izgleda stvarni život nogometaša u Manchesteru? Izabel Kovačić podijelila simpatičan video supruga i kolege Gvardiola

Martinelli zabio u 7.

Spektakularni KSW 87 ekskluzivno 14. listopada samo na stream platformi Voyo

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo

Jedini gol na utakmici postigao je Martinelli u 7. minuti, on je pucao sa 20-ak metara, a lopta je na putu prema golu pogodila Akea u glavu, promijenila smjer i prevarila Edersona. Joško Gvardiol igrao je čitav susret za City, dok je Mateo Kovačić bio na terenu do 68. minute.

U 28. minuti dogodio se trenutak koji je mogao skupo koštati Matea Kovačića. Kovačić je s leđa grubo uletio u noge Martinu Odegaardu. Na usporenoj snimci se vidjelo kako je hrvatski veznjak džonom nagazio norveškog igrača na gležanj. OVDJE pogledajte tu situaciju.

Odegaard, igrač koji je trebao biit Modrićev nasljednik u Realu, ali nikad nije, previjao se u bolovima, a glavni sudac utakmice Michael Oliver Kovačiću je pokazao žuti karton. Igrači Arsenala su tražili izravan crveni, a onda je Olivera pozvala VAR-soba da ponovo pregleda snimak. Ipak, nije promijenio mišljenje i Kovačić je, možemo tako reći, jako dobro prošao samo s opomenom.

'Guardiola mora zamijeniti Kovačića'

Mnogi ljubitelji nogometa na društvenim mrežama i web siteovima komentiraju da je Kovačić trebao dobiti crveni karton već u prvom poluvremenu, te da ga je pomazila Božica Fortuna. U prijenosu uživo na BBC-ju komentirao je to i nekadašnji golman Danske i Manchester Uniteda Peter Schmeichel.

"Ne znam što je Kovačiću, Guardiola ga mora zamijeniti na poluvremenu", kazao je Schmeichel.

Hrvatskog reprezentativca komentirao je i urednik BBC-ja Phil McNulty:

'Hrvat može biti sretan izvukao se'

"Arsenalovi navijači su bijesni jer je Kovačić izbjegao drugi žuti karton i nema sumnje da je Hrvat jako sretan što se izvukao."

Kako bilo, u Londonu se ukazalo sunce za crveno-bijele pristalice...

"Vjernici Arsenala na Emiratesu mogli bi početi vjerovati da Manchester Cityjev stisak naslova također počinje popuštati", navodi šaljivo, ali dubokoumno i slikovito engleski autor The Sun-a.

Drugi ligaški poraz Cityja zaredom

City je pretrpio drugi uzastopni ligaški poraz, nakon prošlotjednog od Wolvesa, budući da je izostanak suspendiranog vođe sredine terena Rodrija ogoljen. Arsenal, koji je zaslužio pobjedu u ovom tijesnom, žestokom okršaju, sada je izjednačen po bodovima i gol-razlici s ljutim rivalom Tottenhamom na vrhu ljestvice.

Mogli su pobijediti i uvjerljivije da sudac Michael Oliver nije propustio dvije prilike da u prvom poluvremenu ispali veznjaka Cityja Matea Kovačića. Ali, poraziti City nakon 12 uzastopnih prvenstvenih poraza - posebno u odsutnosti ozlijeđenog Bukaya Sake, činilo se kao značajna pobjeda za Artetinu momčad, koju je City vodio na ljestvici toliko dugo u prošlom razdoblju do naslova.

Gvardiol umalo zabio na početku susreta

City je skoro poveo u prvih pet minuta, kada je Joško Gvardiol imao pokušaj, ali je Declan Rice glavom izbacio s crte prije nego što je City vratio loptu u kazneni prostor, a Nathan Ake opalio iz blizine.

David Raya ubrzo se našao u središtu kritika. Španjolac, kontroverzno preferiran u odnosu na Aarona Ramsdalea posljednjih tjedana, već je bio kriv za nekoliko loših dodavanja prije nego što je svemoguća greška zamalo dovela do pogotka.

Raya nije uspio iskontrolirati dodavanje Gabriela Margalhaesa blizu vlastite gol linije, a onda se uspaničio i vidio kako je Julian Alvarez pokušao izbiti topovski udarac u bočnu mrežu.

Navijači Topnika poludjeli

Navijači Topnika su se uhvatili Španjolca, ali su ubrzo istrenirali i iskalili svoj bijes na suca Michaela Olivera i njegov VAR sustav.

Arsenal se ovom pobjedom bodovno izjednačio na vrhu ljestvice sa svojim velikim rivalom Tottenham Hotspurom, dok je City treći sa 18 bodova.

REZULTATI 8. KOLA:
Subota:
Luton Town - Tottenham Hotspur 1-0 (Van de Ven 52)
Burnley - Chelsea 1-4 (Odobert 15 / Al Dakhil 42-ag, Palmer 50-11m, Sterling 65, Jackson 74)
Everton - Bournemouth 3-0 (Garner 8, Harrison 37, Doucoure 60)
Fulham - Sheffield United 3-1 (De Cordova Ried 53, Foderingham 76-ag, Willian 90+3 / Robinson 68-ag)
Manchester United - Brentford 2-1 (McTominay 90+3, 90+7 / Jensen 26)
Crystal Palace - Nottingham Forest 0-0
Nedjelja:
Brighton and Hove Albion - Liverpool 2-2 (Adingra 20, Dunk 78 / Salah 40, 45+1-11m)
West Ham United - Newcastle United 2-2 (Souček 8, Kudus 89 / Isak 57, 62)
Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 1-1 (Hwang Hee-Chan 53 / Pau Torres 55)
Arsenal - Manchester City 1-0 (Martinelli 87)