OSIJEK SE VADIO DUBOKO U SUDAČKOJ NADOKNADI: / Srušili Istru tek u 94. minuti i to nakon 45 minuta s igračem više

Osijek je sada treći s 26 bodova, a Istra je ostala osma

24.11.2019.
18:41
Dubravka Petric/PIXSELL

U utakmici 16. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka su pobijedii pulsku Istre 1961 s 1-0 (0-0) i vratili se na treće mjesto. Osječani su došli do pobjede golom iz penala u 94. minuti, a Puljani su gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrali s deset igrača.

24.11.2019., Osijek - 16. kolo Hvatske Telekom Prve HNL, NK Osijek - NK Istra 1961. Einar Azaceta Galilea Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Nakon vrlo slabog prvog dijela u nastavku je kapetan Osijeka Škorić u 47. minuti pogodio gredu, da bi u 52. minuti igrač gostiju Markus Pavić zaradio crveni karton. Osječani su potom propustili nekoliko prilika, u 73. minuti Špoljarić je zatresao gredu. Uporni Puljani su se znalački branili sve do treće minute sudačke nadoknade kada je branič Istre Gonzales srušio Špoljarića u kanenom prostoru, a Mirko Marić je sretno pogodio s "bijele točke".

Osijek je sada treći s 26 bodova, a Istra je ostala osma s 12. Susret se igrao na stadionu Gradski vrt, a sudio je Strukan iz Splita.