LIGA PRVAKA /

Odlična uvertira za veliku utakmicu: Dinamovi juniori pobijedili Šahtar i ostali na prvom mjestu

Pogodak odluke zabio je Tomislav Krizmanić u 61. minuti.

6.11.2019.
16:15
Goran Stanzl/Pixsell

U susretu 4. kola C skupine juniorske Lige prvaka mlada momčad Dinama je na stadionu Hitrec-Kacian pobijedila Šahtar 1:0 zadržavši prvo mjesto na ljestvici.

Pogodak odluke zabio je Tomislav Krizmanić u 61. minuti. Pobjeda mlade momčadi 'modrih' mogla je biti i uvjerljivija, no Anatolij Trubin se istaknuo s nekoliko sjajnih obrana.

Momčad Igora Jovičevića je uputila 22 udarca prema ukrajinskim vratima, pri čemu 11 u okvir gola, dok su igrača Šahtara uputili svega tri udarca od kojih samo jedan u okvir gola. Jedinu priliku gosti su imali u sudačkoj nadoknadi kada je Faris Krkalić sjajnom obranom zaustavio udarac Artrema Bondarenka.

U drugom susretu iz skupine C Atalanta je identičnim rezultatom pobijedila Manchester City, a pogodak je zabio Roberto Piccoli iz jedanaesterca u 36. minuti.

Dinamo vodi na ljestvici s osam bodova, Atalanta na drugom mjestu ima bod manje, ManchesterCity je treći s četiri boda, a Šahtar ima dva.

Dinamo je već u 4. minuti imao sjajnu priliku, Niko Janković je pucao, ali je Trubin obranio. U 18. minuti je zaprijetio i Bernard Karrica, ali je pucao preko gola. U završnici prvog dijela vratara ukrajinskog sastava je pokušao iznenaditi Leon Šipoš, ali neuspješno.

Dinamo je nastavio dominirati i u nastavku susreta i svoju premoć okrunio je vodstvom u 61. minuti.

Krizmanić je pucao sa 20 metara po zemlji pogodivši kut ukrajinskog gola. Do kraja utakmice Dinamo je imao još nekoliko sjajnih prilika, no Trubin je držao goste na životu. U posljednjim trenucima susreta Šahtar je mogao šokirati Dinamo, no Krkalić je sjajnom paradom sačuvao bodove u Zagrebu.

U idućem kolu Dinamo 26. studenog gostuje u Bergamu kod Atalante i po svemu sudeći bit će to dvoboj koji bi mogao odlučiti o pobjedniku skupine, dok se u drugom susretu sastaju Manchester City i Šahtar.

Juniori Dinama ove sezone igraju u "Champions League Path" dijelu ždrijeba, a protivnici su im kao i seniorskom sastavu, Manchester City, Atalanta i Šahtar.

Pobjednik skupine izborit će direktan plasman u osminu finala, dok drugoplasirana momčad ide u play-off rundu gdje će se za ulazak u osminu finala boriti s jednom od momčadi koja igra u Domestic Champions Path dijelu ždrijeba.

Mlada momčad Dinama je prošle sezone dogurala do četvrtfinala Lige prvaka izgubivši od Chelsea nakon izvođenja jedanaesteraca. Londonski sastav je kasnije u finalu izgubio od Porta.