NOVI TEŽAK DEBAKL ARSENALA: / Ovakva sramota se Topnicima nije dogodila već 22 godine!

Četvrti poraz u posljednjih pet utakmica u Premier ligi doživjeli su nogometaši Arsenala. U dvoboju 29. kola poraženi su na gostovanju kod West Bromwich Albiona s 1-3.

18.3.2017.
15:41
AFP, LINDSEY PARNABY

Kada ovom lošem razdoblju u domaćem prvenstvu dodamo i ispadanje od Bayerna u osmini finala Lige prvaka s dvaput po 1-5, jasno je da sve više navijača Topnika priziva odlazak trenera Arsenea Wengera nakon više od 20 godina vladavine. Arsenal je u očajnoj formi, već sada je izvan pozicija koje vode u Ligu prvaka, a ako Manchester United u nedjelju pobijedi Middlesbrough, past će na šesto mjesto.

'RAT' NA NEBU IZNAD ENGLESKE: Totalno bizarno! Dva aviona, dvije različite poruke za Arsenea Wengera

Ozljeda Čecha

WBA je pred svojim navijačima na Hawthornsu poveo u 12. minuti kada je Craig Dawson glavom matirao Petra Čecha. Samo tri minute kasnije svojim je 18. pogotkom sezone izjednačenje gostima donio Alexis Sanchez.

U međuvremenu se ozlijedio Čech, na vrata Arsenala je stao David Ospina koji je u 55. minuti loše reagirao i omogućio Halu Robson-Kanuu da donese novu prednost West Bromwichu. Istini za volju, činilo se da je u začetku te akcije James McClean bio u malom zaleđu, ali pomoćni sudac nije reagirao.

Tri gostovanja, tri poraza

Granit Xhaka je u 65. minuti pogodio vratnicu, a pad Arsenala je deset minuta kasnije potvrdio Dawson svojim drugom pogotkom na utakmici. Ponovno je nadvisio obranu gostiju i svladao nesigurnog Ospinu.

Arsenal je izgubio na tri gostovanja zaredom po prvi put nakon 2011. godine. Četiri poraza u pet utakmica Premier lige Topnici su posljednji put upisali još 1995. godine, dakle prije Wengerova dolaska.