NAPOLI PREUZEO VRH TALIJANSKOG PRVENSTVA: / Slovačka zvijezda prestigla Maradonu

Napoli je zasjeo na vrh talijanskog prvenstva, jer je do danas vodeći milanski Inter iznenađujuće poražen s 1-3 od Udinesea na domaćem terenu.

16.12.2017.
21:04

Nogometaši Napolija slavili su s uvjerljivih 3-1 (3-0) na subotnjem gostovanju u Torinu i tom pobjedom zasjeli na vrh talijanskog prvenstva, jer je do danas vodeći Inter iznenađujuće poražen s 1-3 od Udinesea na domaćem terenu.

PRVI PORAZ INTERA: Udinese šokirao

Napoli je u Torinu poveo već u 4. minuti pogotkom Koulibalyja. U 25. minuti je na 2-0 povisio Zielinski, a samo pet minuta poslije slovački reprezentativac Marek Hamšik postigao je pogodak za 3-0.

Slovačkom internacionalcu je to bio 115. pogodak u 11 godina igranja za Napoli, čime je na ljestvici najboljih strijelaca dostigao legendarnog Argentinca Diega Maradonu, koji je postigao isti broj golova, ali u sedam godina provedenih u Napulju.

Torino je u drugom poluvremenu uspio ublažiti poraz pogotkom Belottija (63). Hrvatski reprezentativac Marko Rog je za Napoli igrao od 83. minute.

Napoli je sa 42 boda preuzeo vodstvo, a Inter je drugi sa 40 bodova. Momčad iz Milana može prestići i Juventus koji ima 38 bodova i u nedjelju gostuje u Bologni.

Italija - 17. kolo Inter - Udinese 1-3 (Icardi 16 / Lasagna 14, De Paul 61-11m, Barak 77) Torino - Napoli 1-3 (Belotti 63 / Koulibaly 4, Zielinski 25, Hamšik 30) Roma - Cagliari (20.45)

U ostalim utakmicama će igrati: Verona - Milan (ned, 12.30) Bologna - Juventus (ned, 15.00) Crotone - Chievo (ned, 15.00) Fiorentina - Genoa (ned, 15.00) Sampdoria - Sassuolo (ned, 15.00) Benevento - SPAL (ned, 18.00) Atalanta - Lazio (ned, 20.45)