DEMOLIRANJE / Napoli poslao moćnu poruku, je li ovo njihova godina? Deklasirali su Juventus i napravili ozbiljan korak prema naslovu

Napoli je uništio Juventus u derbiju Serie A

13.1.2023.
23:19

U velikom derbiju 18. kola talijanske Serie A, susretu vodeće dvije momčadi, razigrani Napoli je potpuno nadigrao Juventus i pobijedio 5-1. Napoli sada ima velikih deset bodova prednosti na vrhu ljestvice u odnosu na Juventus i Milan, s tim da Milan ima utakmicu manje.

NIJE DOBRO /

Loše vijesti za Vatrene, FIFA je pokrenula postupak protiv HNS-a: 'Pjevali su pjesme s nacionalističkim prizvukom'

Prije dolaska u Napulj Juventus je ima osam ligaških pobjeda u nizu, a isto tako nije primio ni jedan pogodak u tim dvobojima. U Napulju je baš pregažen, a Napoli je napravio novi veliki korak prema naslovu prvaka Serie A.

Silovito je u derbi ušao domaćin te je poveo u 14. minuti. Kvarackelia je sjajno pucao škaricama, taj je udarac obranio Szczesny, ali i odbio samo do Osimhena koji je glavom poentirao za 1-0 i svoj jedanaesti ligaški pogodak ove sezone.

Juve nije imao šanse

Do 2-0 Napoli je došao u 39. minuti kada su se napadačke uloge zamijenile. Osimhen je bio asistent, a Gruzijac Kvarackelia je zabio za veliko oduševljenje domaćih navijača. Na odmor je Juventus ipak otišao s golom minusa nakon što je u 42. minuti na 1-2 smanjio Angel Di Maria. Inače, Argentinac je kod 0-1 pogodio gredu domaćih vrata.

U još veću brzinu Napoli je ubacio u nastavku kada je posve nadigrao velikog suparnika. U 55. minuti, nakon kornera, žestoko i precizno je naciljao Rrahmani za 3-1, dok je u 65. opet Kvarackelia asistirao, a Osimhen zabio svoj drugi pogodak za 4-1. Do kraja susreta još je i Elmas zatresao mrežu Juventusa za konačnih 5-1.

U subotu će igrati Cremonese - Monza, Lecce - Milan i Inter - Verona, dok nedjelja donosi utakmice Sassuolo - Lazio, Torino - Spezia, Udinese - Bologna, Atalanta - Salernitana i Roma - Fiorentina. Kolo završava u ponedjeljak susretom Empoli - Sampdoria.

Serie A, 18. kolo:

Napoli - Juventus 5-1 (Osimhen 14, 65, Kvarackelia 39, Rrahmani 55, Elmas 72 / Di Maria 42)