NULA MILANA I JUVEA NA SAN SIRU / Napoli i Roma razbili svoje suparnike: Torino Ivana Jurića remizirao

Milan je bio bolji i bliži pobjedi, no domaćin nije uspio probiti obrambeni zid torinske Stare dame

23.1.2022.
23:24

U derbiju 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Milan i Juventus su u nedjelju na San Siru odigrali bez golova, a za "Rossonere" je posljednjih 15 minuta igrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

Milan blokirao Staru damu

Milan je bio bolji i bliži pobjedi, no domaćin nije uspio probiti obrambeni zid torinske "Stare dame".

Koliko je Juventus bio opasan pokazuje i podatak kako torinski sastav nije uputio niti jedan udarac u okvir suparničkog gola.

Za domaćine je od 75. minute zaigrao hrvatski nogometaš Ante Rebić.

U ranije odigranom susretu Roma je na gostovanju pobijedila Empoli sa 4-2 ostvarivši treću uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima.

ODBAČENI VATRENI /

Ante Rebić javio se nakon incidenta: Poslao je znakovitu poruku preko Instagrama

Roma uvjerljiva

Momčad Josea Mourinha je pobjedu osigurala već nakon prvog poluvremena kojeg je dobila sa 4-0, pri čemu su gosti od 33. do 37. minute zabili tri gola.

Strijelci za rimskli klub zabili Tammy Abraham (24, 33), Sergio Oliveira (35) i Nicolo Zaniolo (37). U nastavku susreta Empoli je ublažio poraz golovima Andrea Pinamontija (55) i Nedima Bajramija (72).

Napoli je rutinski pobijedio "fenjeraša" Salernitanu sa 4-1. Golove za domaćine postigli su Juan Jesus (17), Dries Mertens (45+4-11m), Amir Rrahmani (47), te Lorenzo Insigne (53-11m), dok je za goste zabio Federico Bonazzoli (33).

Torino, našeg Jurića i Sassuolo su odigrali 1-1. Arnaldo Sanabria je u 16. minutio doveo domaćine u vodstvo, a izjednačio je Giacomo Raspadori u 88. minuti. Josip Brekalo je za Torino igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Marko Pjaca.

Verde junak Spezije, Erlić igrao svih 90 minuta

Spezija je pobijedila Sampdoriju sa 1-0, a gol odluke zabio je Daniele Verde u 69. minuti. Martin Erlić je u pobjedničkom sastavu igrao cijeli susret.

U prvom nedjeljnom susretu Cagliari i Fiorentina su igrali 1-1. Bila je to uzbudljiva utakmica na Sardiniji s dva gola, dva promašena penala i crvenim kartonom.

U osmoj minuti penal je promašio igrač gostiju Biraghi, a domaći su poveli u 47. minuti preko Brazilca Joao Pedra. Isti igrač je u 68. minuti promašio kazneni udarac, a Fiorentina ostala bez isključenoga Španjolca Odriozole. U 75. minuti Fiorentina je izjednačila preko Sottila.

Na ljestvici vodi Inter sa 53 boda i susretom manje, dok Napoli i Milan imaju po 49 bodova. Atalanta je četvrta sa 43 boda, dok je Juventus peti sa 42 boda.

REZULTATI:
Cagliari - Fiorentina 1-1 (Pedro 47 / Sottil 75)
Napoli - Salernitana 4-1 (Jesus 17, Mertens 45+4-11m, Rrahmani 47, Insigne 53-11m / Bonazzoli 33)
Spezia - Sampdoria 1-0 (Verde 69)
Torino - Sassuolo 1-1 (Sanabria 16 / Raspadori 88)
Empoli - Roma 2-4 (Pinamonti 55, Bajrami 72 / Abraham 24, 33, Oliveira 35, Zaniolo 37)