KOVA ZAPALIO DRUŠTVENE MREŽE: / 'Briljantna predstava, odlično odigrano, molim te potpiši trajni ugovor s nama, bio si čudesan'

Mateo Kovačić odigrao je sjajno drugo poluvrijeme u finalu Europske lige u Bakuu

29.5.2019.
23:56

Hrvatski nogometni reprezentativac Mateo Kovačić odigrao je sjajno drugo poluvrijeme u finalu Europske lige u Bakuu u srijedu navečer. Iako je tijekom prvog bio na udaru kritika fanova na društvenim mrežama, u drugom poluvremenu je zabljesnuo, uz Hazarda preuzeo konce igre Chelseaja u veznom redu i na kraju ipak pokupio hvalospjeve. Više o tome možete pročitati - OVDJE.

FURIOZNI CHELSEA RAZBIO ARSENAL U BAKUU: /

Eden Hazard se oprostio od Bluesa, Kovačić srušio rekord

Nakon utakmice, na njegovu Twitter profilu objavljena je fotografija slavlja suigrača u trenutku podizanja pokala Europske lige uz komentar: "Ovo smo mi".

Mateo je objavom briljirao i dobio niz komentara ispod fotografije:

"Briljantna predstava Kova", "Odlično odigrano", "Molim te, potpiši trajni ugovor s nama", "Vrati se u Madrid", "Čestitke Mateo, briljantan si", "Čudesan si bio večeras", samo su neki od komentara oduševljenih fanova.

Nogometaši Chelseaja pobjednici su Europske lige nakon što su u finalnom susretu na Olimpijskom stadionu u Bakuu pobijedili Arsenal sa 4-1, a svi su golovi, zanimljivo, pali u drugom poluvremenu.

Golove za Bluese zabili su sjajni Francuz, inače bivši igrač Arsenala Olivier Giroud (49), Pedro (60) i veličanstveni Eden Hazard (65-11m, 72), dok je pogodak za Topnike zabio Alex Iwobi (68).

Mateo Kovačić je igrao do 76. minute i sudjelovao u akcijama za prva tri gola Chelseaja. Pobjedom protiv Arsenala nogometaši Chelseaja osvojili su šesti europski trofej u svojoj povijesti, pri čemu drugi naslov pobjednika Europske lige nakon što su u ovom natjecanju pobijedili i 2013. godine. Bluesi imaju i Ligu prvaka osvojenu 2012. godine i Kup kupova (1971., 1998.), te jedan europski Superkup (1998.). Tri puta su poraženi u finalima.