Pašalić odlučio splitski derbi pred očima sportskog direktora Chelseaja

Hajduk je u gradskom derbiju pobijedio Split s 1:0 te se vratio na dva boda razlike od drugoplasirane Rijeke.

13.4.2014.
21:10

Dosadno prvo poluvrijeme na Poljudu prekinuo je Mario Pašalić u 38. minuti kada je primio loptu na 40-ak metara, prešao Dujmovića te opalio s dvadesetak metara za vodstvo Hajduka.

Tri minute kasnije isti je igrač odlično prošao po desnoj strani i uputio centaršut na koji je Maglica zakasnio.

U posljednjim trenucima prvoga dijela Pašalić je pucao nakon kornera, a njegov je udarac odsjeo na vratnici.

Hajduk je u 54. minuti imao sjajnu akciju, no Vršajević je iz blizine pucao u vanjski dio mreže.

Posljednju pravu priliku na utakmici imao je Abdukholikov koji je neobjašnjivo iz blizine pucao u aut na što se Igor Tudor uhvatio za glavu.

Na Poljudu je gost bio sportski direktor Chelseaja Michael Emenalo, kojeg je Pašalić na najbolji mogući način 'podsjetio' zašto ga je kupio taj engleski klub.

Hajduk - Split 1:0 Dinamo - Rijeka 4:0 Osijek - Zadar 4:0 Istra - Hrvatski dragovoljac 1:2 Slaven Belupo - Lokomotiva 2:1