MANDŽUKIĆEV ŠOU: / Vatreni as pogodio okvir gola trbuhom, asistirao i zabio za Juventusovo četvrtfinale Kupa!

Torinski Juventus, nogometna momčad branitelja naslova pobjednika Talijanskog kupa, svladao je sastav Atalante 3-2 u ogledu osmine finala ovog natjecanja.

11.1.2017.
21:22

Zanimljivo, u svakoj utakmici u kojoj je Mandžukić stigao do pogotka, Juventus je stigao do pobjede.

Odigrao je napadač hrvatske nogometne reprezentacije utakmicu u punoj minutaži u paru s Paulom Dybalom, kojeg je u 62. minuti na travnjaku zamijenio Marko Pjaca. Ova se startna napadačka formacija talijanskih prvaka pokazala iznimno raspoloženom u prvom poluvremenu utakmice u kojem je radila veliku pomutnju u redovima gostujuće momčadi.

KALINIĆ I BADELJ IZBORILI ČETVRTFINALE KUPA: /

Slavlje Fiorentine u utakmici s dva crvena i devet žutih kartona

Centimetri su nedostajali Mariju Mandžukiću da se upiše među strijelce u 16. minuti susreta nakon što je dobro ispratio akciju svoje momčadi i ubacivanje s desne strane dočekao usamljen nakon što se Caldara poskliznuo i pao u svom kaznenom prostoru. Lopta je pomalo iznenadila i samog Mandžukića koji nije mogao reagirati drugačije nego ju prsima pokušati skrenuti u gostujuću mrežu, no njegov pokušaj ostao je na desnoj vratnici Berishinog gola. Ukupno je ovo sezone Juventus devet puta gađao okvir suparničkih vratiju, Mandžukiću je to bilo prvi put.

Samo koju minutu kasnije Mandžukić je spustio glavom loptu do Paula Dybale koji je natrčao na nju i s nekih osamnaest metara opalio za 1-0 prednost Juventusa.

Ista kombinacija donijela je Juventusu i prednost od dva razlike s tom razlikom da je strijelac na asistenciju Dybale bio hrvatski napadač. Mandžukiću je pogodak postignut u 35. minuti bio šesti za klub u ovoj sezoni.

Ovaj je rezultat bio aktivan sve do 71. minute kada Abdoulay Konko pogotkom unosi dramu u susret, samo da bi Miralem Pjanić s bijele točke, nakon rušenja Lichtsteinera, doveo domaćina u novu prednost od dva pogotka razlike. Završilo je 3-2 nakon što je Emmanuel Latte Lath smanjio u 81.

Juventus će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz ogleda Milan-Torino.