SPEKTAKL NA OLD TRAFFORDU / Manchester United nakon preokreta izbacio Barcelonu iz Europe: Junak Vragova Ten Hagov adut s klupe

Nogometaši Manchester Uniteda izborili su plasman u osminu finala Europske lige nakon što su na Old Traffordu pobijedili Barcelonu sa 2-1 nakon što je prvi susret završio 2-2.

23.2.2023.
20:34

Crveni vragovi su u derbiju večeri preokretom na Old Traffordu porazili Barcu sa 2-1 i ukupnim rezultatom 4-3 prošli dalje.

SPORTING NAJUVJERLJIVIJI /

Rakitić sa Sevillom izgubio, ali ipak prošao dalje: Juventus nije dopustio iznenađenje u Francuskoj

Barcelona je povela u 18. minuti golom Roberta Lewandowskog iz kaznenog udarca i do kraja poluvremena Španjolci su držali prednost. Međutim, u nastavku susreta Manchester United je okrenuo rezultat golovima Freda u 47. minuti i Antonyja u 73. minuti.

Plasman u osminu finala izborio je i njemački Union Berlin. Nakon što je susret u Amsterdamu završio bez golova, Union je u Berlinu pobijedio Ajax sa 3-1.

Roma je u Rimu nadoknadila poraz 0-1 iz prve utakmice, pobijedivši RB Salzburg sa 2-0 golovima Andreje Belottija (33) i Paula Dybale (40). Za Salzburg je od 46. minute igrao Luka Sučić.

U ranijem terminu plasman u osminu finala izborili su Bayer Leverkusen, Juventus, Sporting i Sevilla.

Rezultati:
Midtjylland (Dan) - Sporting Lisabon (Por) 0-4 (Coates 21, Goncalves 50, 77, Gartenmann 85-ag) (prva utakmica 1-1)
Nantes (Fra) - Juventus (Ita) 0-3 (Di Maria 5, 19-11m, 78) (prva utakmica 1-1)
PSV Eindhoven (Niz) - Sevilla (Špa) 2-0 (De Jong 77, Silv 90+5) (prva utakmica 0-3)
Monaco (Fra) - Bayer Leverkusen (Njem) 3-5 11m (2-3 - Ben Yedder 19-11m Embolo 84 / Wirtz 13, Palacios 21, Adli 58) (prva utakmica 3-2)
Manchester United (Eng) - Barcelona (Špa) 2-1 (Fred 47, Anthony 73 / Lewandowski 18-11m) (prva utakmica 2-2)
Union Berlin (Njem) - Ajax (Niz) 3-1 (Knoche 20-11m, JURANOVIĆ 44, Doekhi 50 / Kudus 47) (prva utakmica 0-0)
Roma (Ita) - RB Salzburg (Aut) 2-0 (Belotti 33, Dybala 40) (prva utakmica 0-1)

Napomena: Ždrijeb parova osmine finala je u petak, 24. veljače

LIVE:Manchester United - Barcelona

Old Trafford, 1/16 finala Europske lige

2-1

Manchester United: De Gea, Varane, Martinez, Shaw, Wan-Bissaka, Casemiro, Fred, Fernandes, Sancho, Rashford, Weghorst

Barcelona: Ter Stegen, Christensen, Araujo, Kounde, Balde, Busquets, De Jong, Kessie, Sergi Roberto, Raphinha, Lewandowski

Gotova je utakmica na Old Traffordu. Manchester United slavio je 2-1 i izbacio Barcelonu iz europskih natjecanja za ovu sezonu.

90'+4 - Kakva prilika za Barcelonu. Došla je lopta do Lewandowskog koji iskosa s desne strane puca, lopta već prolazi De Geu, ali Varane je na pravom mjestu i zaustavlja udarac Poljaka.

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

88' - McTominay je na terenu umjesto Rashforda.

86' - Uzavrele strasti u završnici utakmice, sada je požutio Casemiro koji je zaustavio Lewandowskog.

84' - Garnacho je krenuo u jednu kontru, no odnio ga je Busquets i zasluženo dobio žuti karton.

82' - Nema puno vremena više za Barcelonu, Alonso ulazi umjesto Arauja.

79' - Barcelona je preuzela inicijativu, dok se United okrenuo kontrama, a iz jedne takve Rashford je pucao, ali u vanjski dio mreže.

73' - GOOOOOOOLLLL - United dolazi do preokreta i vodstva 2-1. Pokušavali su igrači Uniteda, odbijala se lopta, a onda došla do Antonyja, koji preciznim udarcem s 14, 15 metara iskosa s desne strane pogađa za 2-1.

70' - Prva promjena kod Barce. Torres ulazi umjesto Roberta.

67'- Dvostruka promjena kod Uniteda. Wan-Bissaka i Sancho izlaze s terena, a priliku će dobiti Dalot i Garnacho

64' - Kounde je sada izbjegao pažnji obrane Uniteda i glavom pucao pod gredu, ali vadi to De Gea.

59' - Zaiskrilo je na terenu nakon što je Bruno Fernandes napucao De Jonga na podu. Nastala je gužva koju je sudac primirio žutim kartonima za veznjaka Uniteda i Sergija Busquetsa.

58' - Rashford se sjurio u šesnaesterac, ali u posljednji trenutak ispred njega izbija Busquets.

53' - United je puno bolje otvorio nastavak utakmice, imaju potpunu dominaciju.

52' - Rennes je poveo protiv Šahtara golom Ekambija.

50' - Ajax je u Berlinu smanjio preko Kudusa u 47. minuti, no samo tri minute kasnije na asistenciju Juranovića pogađa Doekhi za 3-1 Uniona.

47' - GOOOOOOLLLL - Obrana Barcelone se poigravala i izgubila loptu, koja dolazi do Freda, a on s 14, 15 metara neobranjivo pogađa za 1-1.

46' - Ten Hag je odlučio mijenjati odmah na početku drugog poluvremena. Umjesto Weghorsta ušao je Antony.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - Barcelona golom Lewandowskog iz penala vodi 1-0.

45' - De Gea je pogriješio i dao loptu na rub šesnaesterca, gdje ju je prihvatio Sergi Roberto, no spetljao se i propala je velika prilika gostiju za 2-0.

44' - Union Berlin poveo je 2-0 protiv Ajaxa, a gol je zabio Josip Juranović.

40' - Roma ima 2-0 protiv Salzburga golom Dybale.

40' - Opalio je sada iz daljine Raphinha, no daleko od gola.

35' - Dugu akciju Uniteda udarcem je završio Fred, ali završilo je to na gornjoj strani mreže.

33' - Roma je golom Belottija povela protiv Salzburga. Austrijanci su u Rim stigli s prednošću 1-0.

31'- Osminu finala izborio je Bayer koji je nakon lutrije jedanaesteraca izbacio Monaco. Francuzi su prvu utakmicu dobili 3-2, a istim su rezultatom Nijemci slavili večeras. Tragičar Monaca u raspucavanju penala bio je Matazo koji je promašio u drugoj seriji.

28' - Kessie je ušao u šesnaesterac Uniteda, a onda u dobroj prilici napravio prekršaj.

22' - Zaprijetio je sada Bruno Fernandes, no nije to bilo ni izbliza opasno kao na početku utakmice.

20' - Union Berlin je poveo protiv Ajaxa golom Knochea iz penala. Prva utakmica u Amsterdamu završila je bez golova.

18' - GOOOOOLLLLL! Odgovornost s bijele točke preuzeo je Lewandowski, De Gea je pogodio stranu i bio na lopti, no ipak je uz pomoć vratnice nekako završila u golu za vodstvo Barcelone.

16' - Jedanaesterac za Barcelonu. Bruno Fernandes je neopreznim startom srušio Baldea, a za suca Turpina nije bilo dvojbe, odmah je pokazao na bijelu točku.

13' - Rashford je najveća opasnost za gol Barcelone. Sada se sjurio u šesnaesterac Katalonaca, no obrana gostiju otklanja to u korner.

6' - Rashford je pao na rubu šesnaesterca Barcelone, tražio je prekršaj, ali sudac je samo pokazao da se igra dalje.

5' - Uzvratio je Raphinha na drugoj strani, ali nije bilo to opasno za De Geu.

3' - Casemiro je izbacio Brunu Fernandesa u situaciju jedan na jedan s Ter Stegenom, ali golman Barce sjajno mu brani udarac.

1' - Rashford je izveo početan udarac i krenuo je spektakl u Manchesteru.

20.46 - Poznata su prva tri putnika u osminu finala - a to su Sporting, Juventus i Sevilla.

(prva utakmica 1-1)

Nantes (Fra) - Juventus (Ita) 0-3 (Di Maria 5, 19-11m, 78)

PSV Eindhoven (Niz) - Sevilla (Špa) 2-0 (De Jong 77, Silv 90+5)
(prva utakmica 0-3)

Utakmica Monaca i Bayera otišla je u produžetak, nakon što je i uzvratna utakmica završila 3-2 za goste nakon 90 minuta.

20.25 - Utakmicu sudi Francuz Clement Turpin.

20.20 - Prva utakmica na Camp Nouu završila je 2-2. Barca je povela preko Alonsa, United je okrenuo preko Rashforda i autogolom Koundea, da bi konačan rezultat postavio Raphinha.

20.20 -Poštovani čitatelji portala Net.hr pred nama su uzvratne utakmice šesnaestine finala Europske lige, a spektakl nas čeka na Old Traffordu gdje će Manchester United ugostiti Barcelonu.