Tijesna pobjeda / Manchester City probio Burney i ponovo preskočio Liverpool na vrhu Premiershipa

Dva kola prije kraja sezone City ima 92 boda, jedan više od drugog Liverpoola

28.4.2019.
17:41
AP Images

Nogometaši Manchester Cityja vratili su se na vrh ljestvice engleskog prvenstva 1:0 gostujućom pobjedom protiv Burnleya u susretu 36. kola.

Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Sergio Aguero u 63. minuti.

Dva kola prije kraja sezone City ima 92 boda, jedan više od drugog Liverpoola koji je još u petak sa 5:0 svladao Huddrsfield Town. Burnley je 15. sa 40 bodova.

Ranije u nedjelju Leicester City je pobijedio londonski Arsenal sa 3:0. Topnici su od 36. minute igrali s desetoricom igrača, jer je drugi žuti karton dobio Maitland-Niles, a domaća momčad je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu. Leicester je poveo pogotkom 21-godišnjeg belgijskog veznjaka Yourija Tielemansa u 59. minuti, a u završnici dvoboja dvaput je loptu u mrežu poslao Jamie Vardy (86', 90+5').

Leicester je sada osmi na ljestvici sa 51 bodom, dok je Arsenal peti sa 66, jednim manje od četvrtog Chelseaja, a dva više od šestog Manchester Uniteda uoči dvoboja ta dva kluba na Old Traffordu od 17.30 sati.