Real je s 4:0 nadigrao Celtu u uzvratu osmine-finala španjolskog Kupa, a hrvatski veznjak odigrao je najbolju utakmicu u dresu Reala.

9.1.2013.
22:14

Celtina obrana izdržala je samo 124 sekunde dok Cristiano Ronaldo nije isprobao svoj udarac s nekih 25 metara. Pozicija nije bila obećavajuća, iskosa s lijeve strane, ali 'felšani' šut prevario je vratara gostiju i Real je poveo.

Na drugi gol navijači na Bernabeu su čekali do sredine poluvremena. Luka Modrić je savršenim pasom dugim 30 metara izbacio cijelu obranu gostiju, a natrčali Ronaldo je iz prve loptu pospremio u mrežu.

Treba reći tek da su gosti tek u 63. minuti uputili prvi šut u okvir gola Reala. No, u 72. minuti stvari su se zakomplicirale, Sergio Ramos je isključen zbog drugog žutog kartona. Ipak, Modrić i društvo su zaključili utakmicu. Luka i Higuain su povukli kontru koju je završio Ronaldo i upisao hattrick u 87. minuti, da bi samo dvije minute kasnije Khedira povisio na 4:0!