sjajna najava sezone / Ljepotica u derbiju prvog kola: Klopp u golijadi na Emiratesu nadmudrio Wengera i uzeo tri boda

14.8.2016.
19:28

U derbiju prvog kola engleskog nogometnog prvenstva Liverpool je na gostovanju u Londonu pobijedio Arsenal 4-3.

Bila je to 'luda' utakmica sa sedam golova, nizom prilika i promašenim kaznenim udarcem.

Arsenal je poveo 1-0 u 31. minuti golom Thea Walcotta, samo minutu nakon što je isti igrač promašio jedanaesterac. Liverpool je potom okrenuo rezultat postigavši za 17 minuta četiri gola, no umalo je sve prosuo. 'Topnici' su 15 minuta prije kraja utakmice smanjili na 3-4, ali su 'Redsi' ipak obranili pogodak prednost.

Strijelci za Liverpool bili su Philippe Coutinho (45+1, 56), Adam Lallana (49) i Sadio Mane (63), dok su golove za Arsenal osim Walcotta zabili i Alex Oxlade-Chamberlain (64) i Calum Chambers (75).

Hrvatski nogometaš Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 41. minuti je dobio žuti karton.

U prvom nedjeljnom susretu Manchester United je na gostovanju pobijedio Bournemouth 3-1 otvorivši sezonu pod vodstvom Josea Mourinha s tri boda. United je rutinski stigao do pobjede na Vitality stadionu. Gosti su poveli 3-0 golovima Juana Mate (40), Waynea Rooneyja (59) i Zlatana Ibrahimovic (64), dok je pogodak za domaćine zabio Adam Smith (69). Za United nije nastupio najskuplji igrač na svijetu Paul Pogba jer ima suspenziju od prošle sezone.

Prvo kolo u ponedjeljak zatvaraju Chelsea i West Ham našeg Slavena Bilića.

All Goals HD - Arsenal 3-4 Liverpool 14.08.2016 HDby AllGoals1234