LIVERPOOL JOŠ JEDAN KORAK BLIŽE VELIKOM CILJU: / Navijači u euforiji, Kloppova momčad nastavila nadrealan niz

23.1.2020.
23:07
Anna Gowthorpe/BPI / Shutterstock Editorial / Profimedia

Nogometaši Liverpoola pobijedili su Wolvewrhampton 2:1 i stigli do svoje 22. pobjede u 23 utakmice ove sezone. Redsi su tako nastavili fenomenalan niz i zadržali prednost na vrhu ljestvice Premierlige.

Drugoplasirani Manchester City ima velikih 16 bodova manje i utakmicu više, a treći Leicester zaostaje 19 bodova.

Momčad Jurgena Kloppa posljednji naslov u domaćem prvenstvu osvojila je u sezoni 1989/1990., prije 30 godina, a čini se da bi sada jedan od najtrofejnijih engleskih klubova mogao konačno prekinuti svoj predugački post.

Firmino čovjek odluke

Liverpool je poveo u 8. minuti golom Jordana Hendersona, a Wolverhampton je uspio izjednačiti u drugom poluvremenu. Strijelac za 1:1 bio je Raul Jimenez u 51. minuti.

Pobjedu Liverpoolu donio je Roberto Firmino šest minuta prije krajqa utakmice.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren nije konkurirao za utakmicu jer se tek nedavno vratio treninzima nakon ozljede.