RONALDO GLEDA MESSIJU U LEĐA / Argentinski mađioničar novom golčinom iz slobodnjaka prestigao najvećeg rivala

Messi je postigao jedini pogodak za Argentinu u remiju sa Čileom

15.6.2021.
16:28

Argentina je sinoć u prvoj utakmici južnoameričkog nogometnog prvenstva odigrala neriješeno protiv Čilea u skupini A, dok je u drugoj utakmici te skupine Paragvaj pobijedio Boliviju 3-1.

MESSIJEV TRENUTAK GENIJALNOSTI /

Zvijezda Barce zabila golčinu iz slobodnjaka, ali Argentina nije uspjela doći do pobjede

Argentina je povela golom Lionela Messija iz slobodnog udarca sa 22 m u 33. minuti, a Eduardo Vargas je izjednačio na 1-1 u drugom poluvremenu.

U drugoj utakmici skupine A Bolivija je povela nakon 10 minuta, ali je potom ostala s igračem manje na kraju prvog dijela kada je Jaume Cuellar dobio drugi žuti karton. Paragvaj je u drugom dijelu iskoristio brojčanu prednost i postigao tri pogotka, a strijelci su bili Alejandro Romero u 52. minuti i Angel Romero Gamarra dva puta - u 65. minuti i u 80. minuti.

Leo ispred Cristiana

Messiju je pogodak protiv Čilea bio čak 57. iz slobodnih udaraca u karijeri, čime je preskočio Cristiana Ronalda koji je 56. puta zabijao na taj način.

Uvjerljivo prvi na ljestvici nogometaša s najvećim brojem golova iz slobodnih udaraca je legendarni Brazilac Juninho koji je u svojoj karijeri čak 77 puta poentirao iz 'slobodnjaka'.