'DINAMO? DRUGA GALASKJA ZA NAS' / Leko nakon drame na Šubićevcu govorio o igraču Hajduka koji im je zabio golčinu: 'Bio bih sretniji da je on s nama...'

Hajduk se pobjedom u Šibeniku primaknuo vodećem Dinamu na sedam bodova zaostatka

1.4.2023.
22:37
Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka pobijedili su na gostovanju u Šibeniku kod istoimenog domaćina sa 3-2 (1-0) i devet kola prije kraja prvenstvene utrke došli na sedam bodova zaostatka za vodećim Dinamom koji je osvojio samo bod u Velikoj Gorici.

ŠIBENIK - HAJDUK 2:3 /

Hajduk iskoristio kiks Dinama: Livaja slomio Šibenik pa izašao iz igre, Bijeli na kraju strahovali za pobjedu

Najzaslužniji za pobjedu Hajduka na Šubićevcu bio je kapetan Splićana Marko Livaja. On je u 45. minuti postigao vodeći pogodak, da bi se u drugom poluvremenu prometnuo u dvostrukog asistenta. Prvo je na njegovo dodavanje Jan Mlakar zatresao mrežu u 53. minuti, a potom se u 59. minuti u strijelce upisao Rokas Pukštas.

Ivan Dolček, igrač Hajduka na posudbi u Šibeniku, je u 64. minuti smanjio zaostatak Šibenčana na 1-3, da bi u 90. minuti Zoran Kvržić pogodio za 2-3 i tako završnicu dvoboja učinio dramatičnijom. No, do velikog preokreta ipak nije došlo.

Trener Hajduka Ivan Leko nakon utakmice istaknuo je da je zadovoljan izvedbom svojih nogometaša.

"Mislim da smo bili dobri u početku, imali smo kontrolu, ubrzanje koje smo htjeli, cirkulaciju lopte i ubrzanje. Tu su Marko i Yassine bili dobri, meni se to svidjelo. Zabili smo golove, mogli smo i još. Šibenik je bio neopasan. Zabili smo tri gola i utakmica je morala otići na 0-5. Da smo stali mirno, da nismo bili mekani... Dogodi se da pustimo lagani šut, ali to je nogomet. Bio je veliki preokret, da je bilo 3.-3 uzmi konop... Ali meni je na kraju pozitivan osjećaj, lijepo je vidjeti ljude, igrače, oružare, stožer, čistačice..., svi ljudi vjeruju da možemo dobiti. Imamo mi milijun problema, fali nam puno igrača, ali nam ljudi vjeruju. Na to sam posebno ponosan, i zato smo danas i dobili. Da je bio preokret ne bi to bila prava slika odnosa na terenu.", smatra Leko, koji je u nastavku govorio o prvoplasiranom Dinamu, kojemu su se primaknuli na sedam bodova:

"Dinamo je za nas druga galaksija, pet reprezentativaca, rješavaju utakmice kako hoće. Nama je fokus da dižemo vjeru u sebe, što će biti sa suparnicima to je njihova stvar."

Osvrnuo se Leko i na Dolčeka, njihovog posuđenog igrača koji im je zabio sjajan gol.

"Meni je on odličan igrač. Vidio sam njega, Šegu, Teklića, to su sve igrači među deset najboljih u ligi ako maknemo Dinamo. Ali bila je druga selekcija, splet okolnosti, ja  bi bio sretniji da je on s nama, a ne ovdje", poručio je trener Hajduka.