Lakrdija, a ne nogomet: Prekinuta i utakmica na Poljudu!

Cirkus na hrvaskim stadionima se nastavlja. Zadnja utakmica 35. kola nacionalnog prvenstva izmedu Hajduka i Osijeka na Poljudu prekinuta je zbog navijackih uvreda upucenih Zdravku Mamicu i HNS-u.

11.5.2014.
17:33

Zbog nove odredbe HNS-a po kojoj suci vrijedanje s tribina moraju sankcionirati prekidom utakmice, i drugi dan zaredom dolazi do nemilih scena na dva najveca hrvatska stadiona.

Na Poljudu se tako u nedjelju ponovio isti scenarij kao i u subotnjoj utakmici izmedu Lokomotive i Rijeke na Maksimiru, a nogomet je ponovno bio u drugom planu.

Hajduk je na Poljudu rezultatski rijesio utakmicu vec u prvom poluvremenu, golove su u 21. i 38. minuti postigli Sven-Tino Susic i Goran Milovic. Domacini su ocekivano bili bolji u posljednjoj utakmici na Poljudu ove sezone (u zadnjem kolu gostuju na Maksimiru u velikom derbiju s Dinamom), i sve je bilo regularno do pocetka drugog dijela kad je sudac Strahonja prvi put prekinuo utakmicu. Zbog uvreda 'Mamicu, cigane'.

Prekid je trajao kratko, Osijek je u prvoj akciji nakon prekida zatresao vratnicu, a onda je uslijedio sok. Zbog novih uvreda s tribina, ovoga puta na racun HNS-a, sudac je ponovno prekinuo utakmicu i ovoga puta poslao igrace u svlacionicu. Prekid je trajao 15-ak minuta, a kad su se igraci vratili na travnjak, Hajduk je potvrdio pobjedu.

Milovic je u 71. minuti zabio svoj drugi gol, ovog puta glavom nakon kornera i rijesio pitanje pobjednika.

Osijek je u 75. minuti smanjio rezultat na 3:1 pogotkom Borne Barisica iz slobodnog udarca, ali Kouassi je brzo odgovorio i vratio prednost na plus tri. Pocasni gol za goste postigao je Cesarec nakon ubacaja iz kuta u 95. minuti.

Nogometasi Slaven Belupa uvjerljivo su svladali Zadar u susretu 35. kola hrvatske nogometne lige. Momcad Elvisa Scorie potpuno je deklasirala nemotivirani Zadar sa cak 5:1.

Golijadu u Koprivnici otvorio je Ozobic koji je naceo mrezu gostiju vec u 8. minuti. Isti igrac povecao je prednost na 2:0 u 25. minuti, da bi 42. za 3:0 fantatstican pogodak zabio Matos.

U drugom dijelu posao za Slaven Belupo dovrsio je Delic koji je zabio za 4:0, dok je jedini pogodak za Zadrane zabio Tadic u 74. minuti. Za kraj kod domacih u listu strijelaca upisao se i Glavina koji zabija za konacnih 5:1.

Ovom pobjedom Slaven Belupo je s 32 boda preskocio Hrvatski dragovoljac koji je pao na posljednje mjesto s 29 bodova. 1. Dinamo 35 25 6 4 80 26 +54 81 2. Rijeka 35 20 10 5 70 35 +35 70 3. Hajduk Split 35 17 11 7 58 41 +17 62 4. Split 35 14 9 12 40 40 +0 51 5. Lokomotiva 35 15 6 14 56 58 -2 51 6. Istra 1961 35 12 8 15 45 55 -10 44 7. Slaven Belupo 35 7 11 17 46 63 -17 32 8. Zadar 35 9 5 21 34 67 -33 32 9. Osijek 35 8 8 19 37 61 -24 32 10. Hrvatski Dragovoljac 35 7 8 20 40 60 -20 29