KRAMARIĆ ODIGRAO 90 MINUTA U TEŠKOM PORAZU HOFFENHEIMA: / Leverkusen izgubio od Frankfurta

Na ljestvici vodi Bayern sa 30 bodova, Bayer i RB Leipzig imaju po 28, a Union Berlin i Wolfsburg po 24 boda

2.1.2021.
18:00

Nakon nešto manje od dva tjedna pauze nastavljeno je njemačko nogometno prvenstvo. Na programu su bile prve utakmice 14. kola, a od pet dvoboja, čak četiri su dobili gosti.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Eintracht porazivši Bayer Levekusen sa 2-1, Freiburg je na gostovanju slavio protiv Hoffenheima sa 3-1, Borussia Moenchengladbach je pobijedila Arminiju sa 1-0, Augsburg je istim rezultatom bio bolji od Kolna, dok je Union Berlin u Bremenu porazio Werder sa 2-0.

REAL DOVODI MEGAZVIJEZDU PREMIER LIGE? /

Bomba iz Engleske, Kraljevi stvaraju supermomčad; Lukavi Perez otkrio sve karte

Drugi poraz Bayera ove sezone

Bayer je u Frankfurtu poveo u 10. minuti golom Nadiema Amirija, no domaćin je uspio okrenuti rezultat preko Aina Younesa (22) i Edmonda Tapsobe (54-ag).

Daichi Kamad je u 75. minuti imao zicer za 3-1, no japanski veznjak je očajno pucao. Najbliže izjednačenju "Apotekari" su bili u 82. minuti kada je Martin Hinteregger nespretno 'očistio' jednu loptu i pogodio vratnicu vlastita gola.

Bio je to tek drugi poraza Bayera ove sezone, a do sada jedinu utakmicu izgubio je od prvaka Bayerna, također sa 1-2. Tin Jedvaj nije nastupio za goste.

Bayern vodeći s 30 bodova

Freiburg je već nakon prvog poluvremena vodio 3-0 protiv Hoffenheima golovima Baptiste Santamarije (7), Vincenza Grifa (34-11m) i Kasima Nuhua (42-ag), a potom u nastavku mirno obranio prednost. Ihlas Bebou je smanjio u 58. minuti i to je bilo sve od domaćeg sastava u čijim redovima je Andrej Kramarić igrao cijeli susret.

Union Berlin je protiv Werdera sve obavio u prvom poluvremenu, a golove su zabili Becker (12) i Awoniyi (28). Borussia Moenchengladbach je slavila kod Arminije golom Embola (58).

Kasnije se još sastaju Hertha - Schalke, te Stuttgart - RB Leipzig, dok će u nedjelju igrati Borussia Dotmund - Wolfsburg i Bayern - Mainz. Na ljestvici vodi Bayern sa 30 bodova, Bayer i RB Leipzig imaju po 28, a Union Berlin i Wolfsburg po 24 boda. Borussia Dortmund je šesta sa 22 boda, dok njezin imenjak iz Moenchengladbacha na sedmoj stepenici ima bod manje.