RIJEKA SLAVILA NA MALTI / Plavo-bijeli nisu dopustili iznenađenje protiv Gzire, Tomić i društvo pobjedom otvorili europsku sezonu

Prvi u četvrtak igraju nogometaši Rijeke koje u 19 sati očekuje dvoboj s malteškom Gzirom.

22.7.2021.
20:52
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u prvoj su utakmici 2. pretkola Konferencijske lige kao gosti svladali maltešku Gziru United sa 2-0 (0-0). Strijelci za Rijeku bili su Bušnja (57) i Ampem (77).

HAJDUK UVJERLJIV PROTIV TOBOLA /

Ljubičić s dva pogotka srušio Kazahstance pred više od 11 tisuća navijača na Poljudu

U vodstvo je Rijeka stigla preciznim udarcem Bušnje s vrha kaznenog prostora nakon prodora i povratne lopte Tomečaka, da bi prednost povećao Ampem iskoristivši odličnu reakciju Obregona koji je oteo loptu domaćem vrataru i zatim uposlio svog novog suigrača koji je sa 10-ak metara pogodio prazan gol. Uzvrat je u Rijeci za tjedan dana.

Pobjednik susreta Rijeka - Gzira United u 3. će pretkolu igrati protiv boljeg iz ogleda škotskog Hiberniana i andorske Santa Colome.

UŽIVO

Gzira - Rijeka 0:2

Gzira United: Haber - Xuereb, Mentz, Borg, Thiaguinho - Pisani, Mendoza, Scerri - Duarte, Samurai, Davis. Klupa: Curmi, Zammit, Tabone, Mbong, Judivan, Gauci, Taliana, Nevin, Desira, Jefferson

Rijeka: Labrović - Tomečak, Escoval, Galović, Vukčević - Liber, Lepinjica, Pavičić - Murić, Drmić, Ampem. Klupa: Frigan, Zlomislić, Braut, Galešić, Obregon, Velkovski, Krešić, Vuk, Mudražija, Jurišić, Bušnja, Smolčić

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kraj

87' Lepinjica je zaradio drugi žuti karton i morao je napustiti igru.

77' GOOL Rijeka je povećala vodstvo. Obregon je iskoristio lošu reakciju vratara Gzire. Odigrao je za Princea koji je ostao sam pred golom i zabio.

3' Opasno je sada tukao Thiaguinha pod samu prečku, ali je Labrović sjajno reagirao i izbio u korner.

57' GOOL Tomečak je ubacio s desne strane, a Bušnja primio loptu i zabio za vodstvo.

51' Bušnja je ušao u kazneni prostor i ubacio, a Tomečak je tukao lijevom nogom, ali vratar Gzire je obranio.

49' Kombiniraju Riječani. Prince je tukao s 18 metara, a lopta je od bloka otišla u korner.

46' Nastavila se utakmica. Denis Bušnja ušao je umjesto Adriana Libera.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41'' Pavičić se riješio pratnje i odigrao za Drmića koji je izbio sam pred gol. No, u posljednji trenu branič Gzire je uklizao u blokirao udarac.

39' Tomečak je odigrao dugu loptu, malo je nedostajalo da se Drmić izbori za loptu pred golom Gzire, ali ona je na kraju završila u rukama vratara.

32' Pavičić je prošao i odigrao za Libera, ovaj je gurnuo za Murića, koji je tukao sa 16 metara, ali je vratar obranio.

35' Prince je ubacio, Murić je glavom vratio loptu pred gola Gzire, ali Haber je bio na mjestu

28' Drmić i Pavičić otvorili su prostor za Princea, koji je ušao prema sredini i sa 16 metara snažno pucao. No, vratar Gzire je obranio.

27' Dosta nezanimljiv susret. Nadamo se da će igrači uskoro ubaciti u višu brzinu.

21' Murić je oduzeo loptu na desnom boku i gurnuo za Libera koji je pronašao Drmića u sredini kaznenog prostora. Ovaj je primio loptu, a ali njegov udarac je blokiran. Bila je to jedina Rijekina prilika do sada.

17' Posjed lopte blago je na strani domaćina, 56-44%.

16' Rijeka radi pritisak na zadnju liniju, ali domaćini su nepogrešivi.

15' Nema za sada većih prilika na utakmici.

10' Drmić je prošao jednog igrača, ali dodavanje za Pavičića na rubu kaznenog prostora nije bilo precizno.

4' Pritisak domaćina na otvaranju.

1' počela je utakmica.

18:00 - Stigli su sastavi:

17:31 - Predstavnik Malte dobro je poznat hrvatskoj javnosti jer je prije dvije godine izbacio Hajduk iz Europa lige, a Riječanima neće nimalo biti lako igrati na njihovu terenu i to iz nekoliko specifičnih i neizbježnih razloga.

Naime, na Malti se očekuju nesnosne vrućine, od oko 33 stupnjeva Celzijeva, ali niti to nije najgore jer tamošnje lokale vlasti izdale su upozorenja zbog onečišćenja zraka, odnosno, savjetuju da se ljudi ne zadržavaju dugo vani zbog loše kvalitete zraka.

Trener Rijeke, međutim, ne želi nikakve alibije. "O tome nam je najbolje uopće ne razmišljati jer onda ćemo otići u zonu alibija. Vrućina ili svježina, prirodna ili umjetna trava kao podloga, početak u 19 ili 20 sati. Nema alibija. Rijeka mora proći Gziru i to je to", rekao je trener Rijeke Goran Tomić u najavi ovog dvoboja.