KONAČNO GA JE KRENULO: / Čekao sedam mjeseci i onda zabio golčinu iz slobodnjaka

Milan je u 5. kolu Serie A ostvario treću ovosezonsku pobjedu, a Mihajlovićevoj momčadi put prema slavlju otvorio je gotovo već otpisani Mario Balotelli.

22.9.2015.
21:48

Bivši talijanski reprezentivac zabio je golčinu iz slobodnjaka u 5. minuti. Balotelliju je to prvi gol nakon posta dugog čak sedam mjeseci!

Zadnji put zabio 19. veljače

Prošle sezone za Liverpool zabio je u svim natjecanjima samo četiri gola, a posljednji je postigao protiv tadašnjeg Bilićevog Bešiktaša u Europskoj ligi. To je bilo 19. veljače ove godine.

Balotelli je šutirao s udaljenosti od oko 20 metara, iskosa, s lijeve strane, a vratar Udinesea bio je nemoćan kod silovitog i preciznog šuta.

Balotellijev 27. ligaški gol za Milan

Bio je to njegov 27 . ligaški gol za Milan u kojemu je igrao i prije odlaska u Liverpool u ljeto 2014. Od 27 golova, 15 je Balotelli zabio iz slobodnog udarca ili s bijele točke.

Pogotke za Milan postigli su do poluvremena još Bonaventura (10.) i Cristian Zapata (45.+1.).

U nastavku je Udinese krenuo po preokret. Prvo je u 51. minuti zabio Badu, a zatim je na 2:3 smanjio Duvan Zapata u 58. minuti. No, rezultat se više nije mijenjao.

Udineseu je ovo četvrti uzastopni poraz, sa samo tri boda je na 18. mjestu u Serie A.