KEK NAPOKON PRONAŠAO RECEPT: / Raspucana Rijeka se opet približila Dinamu

Nogometaši Rijeke ponovno su se približili vodećem Dinamu na dva boda zaostatka nakon što su na svojoj Rujevici u dvoboju 28. kola hrvatskog prvenstva deklasirali Inter s 4-0.

19.3.2016.
19:11

Pomalo nevjerojatno, sve tri ovosezonske utakmice Rijeke i Intera završile su rezultatom 0-0. Do ove subote momčad Matjaža Keka nije imala recept za slamanje Zaprešićana, ali ovom joj se prilikom sve otvorilo.

Dinamo u nedjelju a Poljudu

Već u četvrtoj minuti Tomasov je preciznim udarcem s ruba šesnaesterca matirao Mrmića. Samo trinaest minuta kasnije domaćin je udvostručio vodstvo. Brezovec je s lijeve strane ubacio loptu na peterac, Bezjak ju je promašio, ali ne i Gavranović kojem nije bilo teško zabiti iz blizine.

Samardžić je u 65. minuti prsima primirio loptu, pa zabio iz voleja za 3-0. Svega koju sekundu kasnije konačnih je 4-0 postavio Balaj nakon lijepog proigravanja Gavranovića.

Matjaž Kek

Podsjetimo, u prvom subotnjem susretu Slaven Belupo je u Koprivnici pobijedio Istru s 2-0, a oba gola jer zabio Muzafer Ejupi.

DVA GOLA ZA DRUGO MJESTO NAJBOLJIH STRIJELACA: /

Nezustavljivi Ejupi srušio Puljane

Na ljestvici vodi Dinamo sa 63 boda, a Rijeka je druga s dva boda manje. No, Zagrepčani u nedjelju imaju priliku vratiti se na pet bodova prednosti - za to će im trebati pobjeda na Poljudu u derbiju protiv Hajduka (15 sati).