POTEZ KOJI JE PODIGAO PUNO PRAŠINE / Karoglan objasnio zašto je uveo igrača pa ga izvadio nakon 12 minuta: 'Kada nekog voliš, onda mu se i ispričaš...'

Karoglan je u prvoj utakmici u drugom mandatu Hajduka upisao pobjedu nad Slaven Belupom

27.10.2023.
21:27
Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

U prvom susretu 13. kola SuperSport HNL-a Hajduk je na gostovanju u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo sa 1-0 preuzevši barem privremeno vrh ljestvice.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:1 /

Pobjednički povratak Mislava Karoglana na klupu Hajduka: Marko Livaja srušio Farmaceute u Koprivnici i odveo Bijele na prvo mjesto

Spektakularni FNC 13 na rasporedu je 4. studenoga, a revanš Croate i Vase usred Beograda pratite ekskluzivno na platformi Voyo.

Bila je to prva utakmica Hajduka pod vodstvom novog trenera Mislava Karoglana, nakon što je Ivan Leko dobio otkaz početkom ovoga tjedna poslije poraza od Osijeka na Poljudu. Karoglan je već vodio splitski klub u koji se vraća nakon 10 mjeseci kada je zbog privatnih razloga morao otići s mjesta glavnog trenera.

Karoglan se u prvoj utakmici istaknuo i jednim neuobičajenim potezom. On je, naime, u 72. minuti u igru uveo Ivana Dolčeka pa ga izvadio sam 12 minuta kasnije i umjesto njega uveo Josipa Eleza.

Dolček je reagirao na to vrlo emotivno. Gestikulirao je prema klupi, pa na njoj nervozno bacao opremu i gunđao. Kad je izašao Karoglan ga je zagrlio, poljubio i, pretpostavlja se, objasnio mu svoju odluku.

Karoglan je svoju odluku objasnio i na konferenciji za medije poslije utakmice.

"Uveo sam ga jer računam na njega. Izvadio sam ga jer je Belupo ušao visinom. Ideja je bila ući u 5-3-2, da dobijemo visinu s Elezom i da s dva napadača pokušavamo sačuvati loptu. Kada nekoga voliš, onda mu se ispričaš", rekao je Karoglan o toj situaciji, a utakmicu sa Slavenom je prokomentirao sljedećim riječima:

"Imali smo dva lica. Bili smo dobri u prvom poluvermenu, dok smo u drugom više vidjeli kvalitetu Slavena. Znao sam da su dobri i u to sam se uvjerio. Momcima čestitam na pokazanom karakteru. Imali su četiri poraza u šest utakmica. Bitno je da smo trenutno prvi. Trebamo nastaviti puno raditi i napredovati."