KAOTIČNE SCENE U SUSJEDSTVU: / Vječni derbi u raljama huligana, teren zasut bakljama i stolicama

Kaotičan je bio start nove sezone bosanskohercegovačkog prvenstva u čijem su se prvom kolu sudarili vječni rivali Željezničar i Sarajevo.

24.7.2016.
12:51
Screenshot

Derbi na Grbavici prekinut je u 65. minuti kada su navijači Sarajeva zasuli travnjak bakljama, stolicama i raznim drugim objektima. Sudac je povukao igrače s terena, a utakmica je nastavljena poslije 15-20 minuta prekida.

Od 30. minute domaćin je ostao s igračem manje nakon što je isključen Husić, ali je svejedono uspio povesti u 53. minuti pogotkom Splićanina Ivana Lendrića. Sarajevo je izjednačilo šest minuta kasnije preko Ahmetovića, a onda je uslijedio prekid nakon kojeg se rezultat više nije mijenjao.

Bosanskohercegovačko prvenstvo se od ove sezone igra po novom sustavu s 12 klubova koji igraju dvokružno nakon čega će se podijliti u Ligu za prvaka i Ligu za ostanak. Naslov brani Zrinjski iz Mostara.