JOŠ ČETVORICA HRVATA ZABILA U EUROPSKOJ LIGI: / Pogledajte sjajan pogodak kroz noge bivše zvijezde Osijeka

Marin Tomasov bio je dvostruki strijelac za kazahstansku Astanu koja je kao gost nadigrala lihtenštajnski Vaduz sa 4-0

15.8.2019.
23:28

Četiri hrvatska igrača bili su strijelci za svoje klubove u uzvratnim susretima 3. pretkola nogometne Europske lige igranima u četvrtak.

Marin Tomasov bio je dvostruki strijelac za kazahstansku Astanu koja je kao gost nadigrala lihtenštajnski Vaduz sa 4-0 te tako s ukupnih 9-1 prošla u 4. pretkolo. Tomasov se u strijelce upisao u 37. i 89. minuti. Bili su njegovi drugi i treći gol Vaduzu jer je bio strijelac i u prvom susretu prije tjedan dana.

Andro Švrljuga postigao je pogodak za 2-0 u 2-1 pobjedi litvanske Suduve protiv Maccabija iz Tel Aviva kojom je njegov sastav prošao dalje s ukupnih 4-2. Švrljuga je poentirao u 45. minuti.

Golovi Gabrijela Bobana za moldavski Šerif iz i Damira Šovšića za mostarski Zrinjski stigli su u samim završnicama dvoboja, ali nisu pomogli njihovim klubovima. Boban je u 86. minuti na gostovanju kod AIK-a u Stockholmu poravnao na konačnih 1-1, no švedski je sastav prošao dalje zbog pobjede od 2-1 u prvom susretu, dok je Šovšić realizirao kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi kojim je Zrinjski na svom terenu pobijedio Malmo sa 1-0, ali i u ovom je slučaju švedski predstavnik prošao dalje zahvaljujući 3-0 pobjedi iz prvog dvoboja.

REZULTATI UZVRATNIH UTAKMICA 3. PRETKOLA (u zagradama su rezultati prvih dvoboja, zvjezdicom su označeni klubovi koji su se plasirali u 4. pretkolo):

HJK - *Riga 2-2 (1-1) Dinamo Tbilisi - *Feyenoord 1-1 (0-4) *Spartak Moskva - Thun 2-1 (3-2) *BATE - Sarajevo 0-0 (2-1) Šahtjor - *Torino 1-1 (0-5) Zrinjski - *Malmo 1-0 (0-3) *Zorja - CSKA Sofija 1-0 (1-1) *AIK - Šerif 1-1 (2-1) *Apollon - Austria Beč 3-1 (2-1) *Suduva - Maccabi Tel Aviv 2-1 (2-1) *Bnei Yehuda - Neftči 2-1 (2-2) Mlada Boleslav - *FCSB 0-1 (0-0) Yeni Malatyaspor - *Partizan 1-0 (1-3) The New Saints - *Ludogorec 0-4 (0-5) *Hapoel Be'er Sheva - Norrkoping 3-1 (1-1) *Trabzonspor - Sparta Prag 2-1 (2-2) Valletta - *Astana 0-4 (1-5) Viktoria Plzen - *Antwerpen 2-1 (0-1) *AEK Atena - Universitatea Craiova 1-1 (2-0) *Gent - AEK Larnaca 3-0 (1-1) *Eintracht Frankfurt - Vaduz 1-0 (5-0) Aris - *Molde 3-1 (0-3) *Strasbourg - Lokomotiv Plovdiv 1-0 (1-0) *AZ - Mariupol 4-0 (0-0) *PSV - Haugesund 0-0 (1-0) *Rangers - Midtjylland 3-1 (4-2) Aberdeen - *RIJEKA 0-2 (0-2) *Braga - Brondby 3-1 (4-2) *Wolverhampton Wanderers - Pjunik 4-0 (4-0) *Espanyol - Luzern 3-0 (3-0)

Igrano ranije: Nomme Kalu - *F91 Dudelange 0-1 (0-3) *Linfield - Sutjeska 3-2 (2-1) Dundalk - *Slovan Bratislava 1-3 (0-1) Saburtalo - *Ararat-Armenia 0-2 (2-1) *Vitoria Guimaraes - Ventspils 6-0 (3-0) Atromitos - *Legia 0-2 (0-0)