JESTE LI VIDJELI ŠTO JE KOVAČIĆ RADIO PROTIV TOTTENHAMA? / Čak je i veliki kritičar Vatrenog promijenio ploču; 'Sada i ja moram priznati...'

Hrvatski reprezentativac izgledao je kao dostojan nasljenidk Luke Modrića

5.2.2021.
11:48

U derbiju 22. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Tottenham s 1-0 nanijevši "Spursima" treći uzastopni poraz. Bila je to skromna predstava u kojoj su gosti ipak pokazali nešto više, a pitanje pobjednika je razriješeno iz jedanaesterca u 24. minuti.

KOVAČIĆ ZAČEPIO USTA KRITIČARIMA I DOKAZAO O KAKVOM SE IGRAČU RADI: /

Pogledajte podatke koji su upravo objavljeni o Vatrenom

Eric Dier je neoprezno oborio Tima Wernera, a Jorginho je bio siguran s bijele točke. Najbolju priliku Spursi su imali u 79. minuti kada je Erik Lamela pucao s ruba kaznenog prostora, a Edouard Mendy odlično obranio.

Spursima je to bio treći uzastopni poraz, što im se nije dogodilo od 2012. godine, dok je JoseMourinho prvi put u trenerskoj karijeri izgubio dvije domaće ligaške utakmice u nizu nakon što je u posljednjem susretu kod kuće stradao od Liverpoola (1-3).

Za razliku od Portugalca, njegov kolega na suparničkoj klupi Nijemac ThomasTuchel je imao razloga za zadovoljstvo. Bio je to njegov treći susret na klupi "Bluesa" pri čemu druga pobjedu uz remi i razliku pogodaka 3-0.

Kovačić briljirao

Hrvatski reprezentativac MateoKovačić igrao je za Chelsea do 74. minute, a pet minuta ranije bio je blizu postizanja gola, no pucao je pored gola.

A odigrao je Vatreni izrazito dobru utakmicu. Svjesni su tog i navijači koji ga hvale po društvenim mrežama. Uklizavao je, razigravao, s lakoćom se oslobađao suparnika.... Bio je baš onakav kakav su svi koji prate njegovu karijeru očekivali da će biti. Zaista je izgledao kao dostojan nasljednik Luke Modrića. Njegova statistika bila je impresivna, ali ona samo djelomično otkriva koliko je dobro igrao i igra otkako je na klupu Chelseaja sjeo Thomas Tuchel.

Oduševljen njegovom igrom bio je i Simon Johnson, novinar The Athletica.

"Nije me nešto posebno oduševio otkako je došao u Chelsea, ali sada i ja moram priznati da je procvjetao pod Thomasom Tuchelom", napisao je na Twitteru spomenuti autor.

Kovačić je pak polije utakmice rekao kako žali za tim što nisu slavili i prije nekoliko dana protiv Wolvesa čime bi učinak pod Tuchelom bio 100 postotan.

"Bit ćemo sve bolji i bolji jer to možemo. Trener nam je objasnio što želi od nas. To je da igramo brzo prema naprijed, stvaramo šanse i budemo u suparnikovoj polovici. Mislim da smo dosta napredovali u posljednje tri utakmice, ali možemo biti još bolji", poručio je Vareni.

Iduću priliku za dokazivanje imat će u nedjelju navečer na gostovanju kod Sheffielda.