JESTE LI PRIMIJETILI? / Čudesni Luka u 51. bacio gledatelje u trans

Luka Modrić dominirao je veznim redom, potkraj prvog dijela susreta protiv Malte zabio i gol, a u 51. minuti gledateljima je poklonio dio svoje umjetnosti

12.11.2021.
7:32

Hrvatski kapetan Luka Modrić dominirao je veznim redom, potkraj prvog dijela susreta 9. kola skupine H kvalifikacija za SP protiv Malte zabio i gol, a u 51. minuti gledateljima je poklonio dio svoje umjetnosti, čarolije, znanja. Majstorski je, naime, gurnuo loptu kroz noge natrčalom igraču Malte i još jednom pokazao zašto se sa 36 godina našao u izboru za Zlatnu loptu. Gledatelji su ostali bez daha, svjedočili su genijalnosti, umijeću ratovanja...

TOTALNO DRUGAČIJI OD DRUGIH /

'Uživam ga gledati. Imamo kralja u momčadi, ljudi, fascinantno kako dečko s lakoćom igra'

Rekordna pobjeda

Hrvatska nogometna reprezentacija u Ta'Qaliju sinoć je uvjerljivo, rekordno pobijedila Maltu sa 7-1 i u nedjelju će na rasprodanom Poljudu loviti pobjedu protiv Rusije za direktan plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. u Kataru.

Nakon što je Rusija u prvom susretu 9. kola H skupine deklasirala Cipar sa 6-0, Hrvati nisu imali pravo na kiks. Samo je pobjeda ostavljala svjetske doprvake u utrci za prvo mjesto. Hrvatska je na koncu slavila. I to kako. S uvjerljivih 7-1 porazila je Maltu poslavši Rusima jasnu poruku. U nedjelju vas čeka "grotlo" Poljuda i efikasni i motivirani svjetski doprvaci.

S Rusima za SP

Strijelci su bili Ivan Perišić (6), Duje Ćaleta-Car (22), Mario Pašalić (39), Luka Modrić (45+1), Lovro Majer (47, 64) i Andrej Kramarić (56) uz tri asistencije, dok je za domaćine zabio Marcelo Brozović pogodivši vlastitu mrežu u 31. minuti.

Konačna odluka o pobjedniku skupine i reprezentaciji koja će direktno u Katar past će u nedjelju u Splitu. Rusija i dalje ima dva boda više i Vatrenima igra samo pobjeda. Za utjehu, Dalićevi momci su osigurali drugo mjesto koje vodi u dodatne kvalifikacije.