LIGA NACIJA / Italija slavila u Budimpešti i izborila Final Four: Čeka se još jedna reprezentacija

Mađari su uoči zadnjeg kola imali dva boda više od Italije i bio im je dovoljan bod, no "Azzurri" su Puškaš Arenu napustili s punim plijenom.

27.9.2022.
9:02

Nakon Hrvatske i Nizozemske plasman na završni turnir Lige nacija, koji će se održati od 14. do 18. lipnja iduće godine, izborila je i reprezentacija Italije.

Aktualni europski prvaci su u izravnom sudaru za prvo mjesto u skupini 3 elitnog razreda Lige nacija u Budimpešti pobijedili Mađarsku sa 2-0.

Incident na Prateru /

Policija ušla među Hrvate na Prateru: Došlo do sukoba među navijačima, evo o kome se radi

Italija je povela u 27. minuti golom Giacoma Raspadorija koji je iskoristio pogrešku domaće obrane. Adam Nagy je neoprezno vratio loptu vrataru Peteru Gulacsiu koji je kratko odbio do napadača Napolija, a ovaj je zabio za 1-0.

Domaćin je mogao izjednačiti u 45. minuti, pucao je Dominik Szoboszlai, ali je Gianluigi Donnarumma bio spreman. Korak bliže pobjedi gosti su stigli u 52. minuti kada je Federico Dimarco zabio za 2-0.

Do kraja susreta Mađarska je pokušavala, ali ipak nije uspjela prirediti još jedno iznenađenje. Mađarska je u skupini kod kuće porazila Englesku prvi put u posljednjih 60 godina, potom je slavila na Wambleyju prvi put nakon 1953. godine, te dobila Njemačku u službenoj utakmici nakon 1954. Protiv "Azzurra" ipak nije išlo.