INTER SE PRETVARA U NEZAUSTAVLJIVI STROJ: / Nerazzurri uništili Rimljane u derbiju, sjajan gol Banege

U derbiju 18. kola talijanskog prvenstva nogometaši Intera su na svome San Siru deklasirali Lazio s 3-0.

21.12.2016.
22:44
AFP, MARCO BERTORELLO

Nastavili su Nerazzurri tako sa sjajnim igrama otkad je na klupu došao Stefano Pioli koji je do travnja ove godine vodio upravo Lazio. Ovo im je treća uzastopna pobjeda u Seriji A, odnosno četvrta u posljednjih pet kola. I dalje su na sedmom mjestu, ali borba za Ligu prvaka se više ne čini nemogućom misijom.

Brozović i Perišić 90 minuta

Inter je u srijedu posao obavio u drugom poluvremenu u kojem su pala sva tri gola. U 54. minuti je domaće u vodstvo doveo Ever Banega, zakucavši loptu u mrežu s dvadesetak metara udaljenosti. Samo dvije minute kasnije zabio je Mauro Icardi nakon ubacivanja Danila D'Ambrosija, a argentinski napadač je bio strijelac i u 65. minuti za konačnih 3-0.

Icardi sada na kontu ima 14 pogodaka u Seriji A i prvi je strijelac prvenstva, a u pet najjačih europskih liga više od njega su zabili samo Edinson Cavani (18) i Pierre-Emerick Aubameyang (16).

Hrvatski reprezentativci Marcelo Brozović i Ivan Perišić odigrali su cijelu utakmicu za Inter.