EURONOGOMET / I dok je lider Serie A slavio u derbiju i povećao prednost na vrhu, vodeća momčad Ligue 1 ispustila pobjedu u 95. minuti

17.12.2023.
22:52
profimedia

Nogometaši Intera povećali su svoju prednost na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva na četiri boda ispred drugog Juventusa sigurnom 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Lazija u Rimu.

POGLEDAJTE KAKO JE ZABIO /

Modrić asistirao za prvi gol pa predao kapetansku traku, a onda je sjajno pogodio i ljevicom za potvrdu pobjede

Inter je do prednosti stigao pred kraj prvog poluvremena kada je Lautaro u 40. minuti iskoristio katastrofalnu pogrešku Marušića koji je u pokušaju vraćanja lopte svom vrataru Provedelu idealno proigrao najboljeg strijelca lige koji je takav poklon spremno pretvorio u pogodak.

Pitanje pobjednika riješeno je u 66. minuti kada se Thuram odlično snašao u suparničkom kaznenom prostoru i poslao još jednu loptu iza leđa Provedela.

Toma Bašić ostao je na klupi Lazija. Vodeći Inter sada ima 41 bod, četiri više od drugog Juventusa, a devet više od gradskog rivala Milana. Lazio je tek 11. sa 21 bodom, koliko ima i 10. Monza.

Nogometaši Paris St. Germaina imali su pobjedu u džepu kod Lillea, sve do 95. minute, u posljednjem ogledu 16. kola francuske Ligue 1, ali je ogled završio bez pobjednika 1-1.

PSG je bio na putu prema devetoj prvenstvenoj pobjedi u nizu jer je golom Kyliana Mbappea u 66. minuti iz jedanaesterca vodio 1-0 sve do sudačke nadoknade.

Nakon primljenog pogotka Lille je zaigrao odlučno te je počeo nizati šanse sve do kraja. PSG je odbijao napade do 95. minute kada je ipak pokleknuo. Pogriješila je pariška obrana, a nakon odbijene lopte David je uspio glavom zabiti za konačnih 1-1.

PSG je i dalje vodeći na ljestvici te sada ima pet bodova više od Nice. Lille je ostao na četvrtom mjestu, a ima devet bodova manje od PSG-a.

Pogledajte spektakularne borbe i nokaute s FNC-a 14 iz Sarajeva samo na platformi Voyo.