Hrvatska u godinu dana pobijedila u samo dvije službene utakmice

Katastrofalan niz Vatrenih

6.9.2024.
13:44

Hrvatska je u četvrtak izgubila na gostovanju u Lisabonu od Portugala 2:1 u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija. Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2-0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

NAJSRETNIJI ČOVJEK NA SVIJETU /

Zamijenio Modrića i oduševio: 'Za mene je ovo najveća čast koja može postojati'

Bila je to posljednja službena utakmica u kojoj Hrvatska nije uspjela pobijediti i tako je nastavila jedan prilično neugodan niz.

Naime, Hrvatska, osvajač bronce n posljednjem Mundijalu, posljednji put je pobijedila u službenoj utkakmici 21. studenog 2023., kada je svladala Armeniju u kvalifikacijama za Euro 1:0 golom Ante Budimira. Prije toga je u kvalifikacijama svladala i Latviju (0:2) 11. studenog prošle godine.

Nakon toga je stiglo Europsko prvenstvo na kojemu nije upisala niti jednu pobjedu i ispala u skupini.

Europsku smotru Vatreni su otvorili porazom od budućeg prvaka Španjolske 3:0, nakon kojeg je uslijedio remi s Albanijom 2:2 i Italijom 1:1.

Jedine pobjede koje je Hrvatska ostvarila bile su one u prijateljskim utakmicama.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili.