Zamijenio Modrića i oduševio: 'Za mene je ovo najveća čast koja može postojati'

Na terenu je proveo oko 15 minuta, ali i to mu je bilo dovoljno da se iskaže

6.9.2024.
9:29

Hrvatska je u četvrtak izgubila na gostovanju u Lisabonu od Portugala 2:1 u prvoj utakmici nove sezone Lige nacija.

PRVA REAKCIJA /

Dalić: 'Bitan nam je rezultat, nemamo vremena za nešto puno raditi, ali moramo dobiti Poljsku'

Diogo Dalot u sedmoj i Cristiano Ronaldo u 34. minuti su doveli Portugalce u vodstvo od 2-0, dok je jedini hrvatski pogodak bio autogol Dalota u 41. minuti.

Hrvatska je u ovu utakmicu ušla u izmijenjenom sastavu i novoj formaciji zbog brojnih problema s ozljedama i nakon slabog otvaranja susreta pokazala je dobru igru u drugom poluvremenu, no nije se uspjela spasiti poraza.

Jedn od novih igrača u Vatrenima bio je mladi veznjak Dinama Petar Sučić (20) koji je debitirao ušavši u 77. minuti umjesto svog idola, kapetana Luke Modrića. U otprilike 15 minuta koliko je proveo na terenu, Sučić je odigrao jako dobro i pokazao da u budućnosti može biti važan igrač hrvatske reprezentacije.

Nakon utakmice nije skrivao sreću.

"Trenutno sam najsretniji čovjek na svijetu, jako sam ponosan i za mene je ovo najveća čast koja može postojati za jednog nogometaša, da debitira za svoju reprezentaciju, pogotovo umjesto našeg kapetana i idola svih nas, kapetana Luke. Malo mi je pokvaren debi jer smo izgubili utakmicu, ali što da se radi, okrećemo se dalje i to je to", rekao je Sučić u izjavi koju je HNS objavio na društvenim mrežama.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili.