PADNI MI NA GRUDI / Hrvatska nikad nije izgubila od Walesa: Sjećate li se kada im je Lovren zabio golčinu pa otrčao do Štimca?

Nogometne reprezentacije Hrvatske i Walesa do sada su igrale šest puta i "Vatreni" nikada nisu izgubili. Prve službene utakmice Hrvatska i Wales su odigrali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, a "Vatreni" su dobili obje utakmice.

25.3.2023.
16:13
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska vrsta je u dosadašnjih šest međusobnih susreta upisala četiri pobjede i dva remija uz razliku pogodaka 10-4.

NAVIJAČI WALESA ODUŠEVLJENI SPLITOM /

'Znamo za vašu krvavu povijest. To vas je izgradilo i zato nikad ne odustajete, a jednom vašem igraču nitko ne može ništa'

Prvi hrvatsko - velški ogled odigran je u kolovozu 2002. u Varaždinu i završio je 1-1. Poveli su gosti u 11. minuti golom Simona Daviesa, a izjednačio je Mladen Petrić u 79. minuti postigavši prvi pogodak u hrvatskom dresu. Bila je to ujedno i prva utakmica "Vatrenih" pod vodstvom Otte Barića.

Uslijedila je prijateljska utakmica i 23. svibnja 2010. u Osijeku, a Hrvatska je slavila sa 2-0 golovim Ivana Rakitića (50) i Drage Gabrića (87).

Službeni dvoboji

Prve službene utakmice Hrvatska i Wales su odigrali u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2014. godine, a "Vatreni" su dobili obje utakmice.

U Osijeku je bilo 2-0 (Mandžukić 27, Eduardo 62), a u uzvratu u Walesu 2-1. Gareth Bale je doveo domaćine u vodstvo u 21. minuti, izjednačio je Dejan Lovren u 77. minuti, a pobjedu nam je donio Eduardo da Silva u 87. minuti. Lovrenov pogodak je bila prava bomba s 30- ak metara nakon čega je slavio s našom klupom, gdje je trener bio Igor Štimac.

Iduća dva ogleda igrana su u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo 2020. godine. Ponovo smo igrali u Osijeku, a Hrvatska je slavila sa 2-1.

08.06.2019., stadion Gradski vrt, Osijek - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020., skupina E, 3. kolo, Hrvatska - Wales. . Andrej Kramaric. Photo: Goran Stanzl/PIXSELL

Poveli smo 2-0 golovima Jamesa Lawrencea (17-ag) i Ivana Perišića (48), a smanjio je David Brooks (77).

Uzvrat u Cardiffu je završio 1-1. Nikola Vlašić je doveo "Vatrene" u vodstvo u devetoj minuti, a izjednačio je Gareth Bale u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.