'LAKAT ODSJEO NA GLAVI' / Hajdukovac u derbiju slomio nos igraču Osijeka. Sudac mu nije dao ni žuti karton, iz Osijeka se oglasili

Nakon derbija Hajduka i Osijeka puno se pričalo o suđenju ciparskih sudaca

6.11.2022.
17:26
Ivo Cagalj/PIXSELL

U derbi utakmici 16. kola HNL-a nogometaši Hajduka su na Poljudu svladali Osijek 3-1 (1-1) te su ovog suparnika pobijedili nakon čak dvije godine i dva mjeseca.

HAJDUK - OSIJEK: 3 - 1 /

Bijelima puni plijen u derbiju kola: Livaja 'panenkom' slomio goste na Poljudu, Mlakar ušao pa bacio Osječane na koljena

Emir Sahiti je doveo Splićane u vodstvo u 10. minuti, ali se Osijek vratio u igru golom u nadoknadi prvog poluvremena kada je volej u domaću mrežu smjestio Marin Leovac. U nastavku su Hajduk do pobjede vodili Marko Livaja koji je u 69. zabio iz jedanaesterca te Jan Mlakar koji je u 79. dao gol za konačnih 3-1.

Ciparska trojka sudila je ovaj derbi na Poljudu, a nakon susreta puno se pričalo upravo o njihovom suđenju.

Trener Osijeka Rene Poms kritizirao je suce zbog dosuđenog penala, a iz Osijeka su dan nakon susreta objavili da je njihov branič Slavko Bralić završio jesenski dio sezone nakon što mu je u sudačkoj nadoknadi igrač Hajduka Atanasov slomio nos i za to nije sankcioniran.

Priopćenje Osijeka prenosimo u cijelosti:

"Branič Osijeka Slavko Bralić završio je jesenski dio sezone nakon što je u sudačkoj nadoknadi jedan lakat suparničkog igrača, podignut visoko iznad ramena, odsjeo na njegovoj glavi i rezultirao frakturom nosne kosti.

Bralić je odmah nakon utakmice u splitskoj bolnici podvrgnut zahvatu kojim mu je kost namještena, a u nedjelju ujutro je otpušten iz bolnice uz preporuku strogog mirovanja što znači da neće biti u konkurenciji za preostale dvije utakmice protiv Varaždina i Šibenika.

Slavku želimo brz i uspješan oporavak te što skoriji povratak na travnjak."