ŠTO BI TO TREBALO ZNAČITI? / Mislav Karoglan pobijedio u derbiju pa ispalio: 'Obećajem da ćete imati jako dobrog trenera u nastavku sezone...'

Iz kluba se nisu izjasnili hoće li Mislav Karoglan ostati trener Hajduka u drugom dijelu sezone

5.11.2022.
20:31
Ivo Cagalj/PIXSELL

U derbi utakmici 16. kola HNL-a nogometaši Hajduka su na Poljudu svladali Osijek 3-1 (1-1) te su ovog suparnika pobijedili nakon čak dvije godine i dva mjeseca.

HAJDUK - OSIJEK: 3 - 1 /

Bijelima puni plijen u derbiju kola: Livaja 'panenkom' slomio goste na Poljudu, Mlakar ušao pa bacio Osječane na koljena

Emir Sahiti je doveo Splićane u vodstvo u 10. minuti, ali se Osijek vratio u igru golom u nadoknadi prvog poluvremena kada je volej u domaću mrežu smjestio Marin Leovac. U nastavku su Hajduk do pobjede vodili Marko Livaja koji je u 69. zabio iz jedanaesterca te Jan Mlakar koji je u 79. dao gol za konačnih 3-1.

Uz dvije utakmice više Hajduk se vodećem Dinamu približio na bod zaostatka, dok je od trećeg Osijeka pobjegao na sedam bodova. Vrijedi naglasiti da je u posljednjih osam međusobnih prvenstvenih utakmica Osijek dobio četiri puta, dok su četiri utakmice završile bez pobjednika.

Trener Hajduk Mislav Karoglan nije skrivao zadovoljstvo nakon utakmice.

Mislav Karoglan

Dobar ulazak u meč. Prvi dio prvog poluvremena je bilo naše. Onda lagani pad, pa smo primili gol koji je copy-paste. Mislim da smo u drugom poluvremenu izdominirali i zasluženo pobijedili. Svaki tjedan, svaka utakmica je finale. To je život u Hajduku. Čestitao bih igračima, ovo je dobar poticaj da za tri dana budemo na nivou. Moram pogledati utakmicu za detaljniju analizu.", rekao je Karoglan koji je na klupu Hajduka stigao nakon što je raskinuta suradnja s Valdasom Dambrauskasom i bilo je rečeno da će 'Bijele? sigurno voditi do kraja prvog dijela sezone te se ne zna hoće li ostati na klupi i sljedeće godine.

Novinari su ga nakon utakmice s Osijekom pitali je li ga ova pobjeda učvrstila na klupi na što je dao sljedeći odgovor:

"Nije. Mogu vam obećati da ćete imati jako dobrog trenera u nastavku sezone", poručio je.