FEŠTA NA RUJEVICI / Hajduk se oglasio nakon dramatične pobjede, objavili neobičnu snimku i poručili: 'Povijest je učiteljica života'

21.11.2021.
20:42
Screenshot / HNK Hajduk

Nogometaši Hajduka došli su na dramatičan način do pobjede u 100. jadranskom derbiju od hrvatske samostalnosti, svladavši u odličnoj utakmici na Rujevici domaću Rijeku s 3-2.

Marko Livaja je doveo Hajduk u vodstvo u 45. minuti. Rijeka je u drugom poluvremenu došla do preokreta pogocima Josipa Drmića u 54. minuti i Roberta Murića s bijele točke u 79. minuti. U 83. minuti dosuđen je i kazneni udarac za Hajduk, a Marko Livaja je svojim drugim pogotkom izjednačio na 2-2.

NAJBOLJE OD DERBIJA /

Letjele baklje, navijač napao Hajdukovog igrača, sjajna posveta Vukovaru, Dalić uz svečanoj loži....

U završnim sekundama utakmice, sedmoj minuti sučevog dodatka, Jan Mlakar je glavom poslao loptu u mrežu za veliko slavlje Hajduka.

'Povijest je učiteljica života'

Na kraju utakmice Hajduk se na svojem Instagram profilu oglasio latinskom izrekom Historia est magistra vitae, odnosno, povijest je učiteljica života.

Objavili su i snimku slavlja na terenu nakon pobjede, koja je ovako na prvu dosta neobična s obzirom da se navijači nalaze nekoliko metara od igrača u ograđenom 'kavezu'.