HNL proljeće / Hajduk protutnjao Kranjčevićevom: Marko Livaja zabio hat trick Dragovoljcu i srušio rekord

Hajduk je ovo pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto sa 47 bodova, dva manje od Dinama koji ima i utakmicu manje

19.2.2022.
17:00
pixell.hr

U susretu 24. kola Prve HNL Hajduk je na gostovanju pobijedio Hrvatski dragovoljac sa 3-0, a sva tri gola zabio je Marko Livaja stigavši do brojke od 21 gola ove sezone čime je postao najbolji strijelac Hajduka u jednoj sezoni otkad se igra HNL.

Livaja je s tri pogotka preskočio Miju Caktaša koji je prije ove utakmice držao prva dva mjesta na Hajdukovoj ljestvici. Do kraja ovogodišnjeg prvenstva ostalo je još 12 kola tako da će Livaja vjerojatno podebljati svoju statistiku i odmaknuti već spomenutom Caktašu.

Neopreznost Dragovoljaca ih koštala golova s bijele točke

Livaja je prva dva gola zabio s bijele točke (32, 74), a trećeg u 79. minuti iz igre.

Cijeli arsenal /

Pred dvoboj Dragovoljca i Hajduka, policija na stadionu u Kranjčevićevoj otkrila zahile pirotehnike

Četvrta je to uzastopna pobjeda Hajduka u nastavku sezone, pri čemu treća gostujuća. Splićani su slavili kod Šibenika (3-1) i Gorice (4-0), a zatim u posljednjem kolu pobijedili Slaven Belupo na Poljudu sa 3-1.

Bila je to i treća pobjeda Hajduka u međusobnim susretima ove sezone. Najprije su "Bijeli" u kolovozu u Kranjčevićevoj pobijedili s minimalnih 1-0, zatim u studenom na Poljudu rezultatom 2-0, da bi danas slavili sa 3-0.

Prvu izglednu priliku Hajduk je imao u 17. minuti kada je Marko Livaja gurnuo za Davida Čolinu kojega su u zadnji tren zatvorili braniči Dragovoljca. U 21. minuti Čolina je pucao, no Zvonimir Šubarić je bio spreman.

Domaćin popustio nakon pola sata

Gosti su poveli u 32. minuti. Čolina je centrirao, Ivan Smolčić je igrao rukom, a sudac Dario Bel pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran pogodivši za 1-0.

U 72. minuti gosti su dobili novi kazneni udarac. Josip Vuković je uposlio Daria Melnjaka kojeg je srušio Filip Braut. Bel je odmah pokazao na bijelu točku, a njegova odluka je ostala ista i nakon provjere VAR-a. Livaja je još jednom bio siguran sa jedanaest metara.

Sjajnu predstavu Livaja je u 79. minuti okrunio i trećim golom na utakmici. Stipe Biuk je asistirao, a Livaja lijepo pogodio za "hat-trick" i uvjerljivo vodstvo gostiju.

Splićani skočili na drugo mjesto

Hajduk je ovo pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto sa 47 bodova, dva manje od Dinama koji ima i utakmicu manje. Kasnije se još sastaju Istra 1961 i Osijek koji je treći sa 46 bodova.