KALKULACIJE, KALKULACIJE / Hajduk i Rijeka nisu sretni zbog Jakića: Evo zašto je za naše predstavnike bilo bolje da pobjede Rangersi

Finale Europa lige pomno su pratili Hajduk i Rijeka

19.5.2022.
0:23
Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Eintrachta iz Frankfurta pobjednici su ovosezonske Europske lige, oni su u finalu u Sevilli boljim izvođenjem 11-eraca svladali Rangers, nakon 120 minuta rezultat je bio 1-1, da bi u raspucavanju Eintracht bio bolji sa 5-4.

PREKINULI SU POST DUG 40 GODINA /

Kakva spektakularna završnica u Sevilli: Penali su odlučili pobjednika, Eintracht i Jakić su prvaci Europa lige

Ovim trijumfom Eintracht je izborio nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone, a Kristijan Jakić je postao deseti Hrvat koji je osvojio ovo natjecanje.

U odličnom dekoru stadiona Sanchez-Pizjuan koji je jednom polovicom bio ispunjen plavom bojom navijača Rangersa, a drugom polovicom bijelom bojom navijača Eintrachta, nogomet prikazan na travnjaku bio je daleko ispod atmosfere na tribinama.

Spektakularan kraj, ali ne za naše predstavnike u Europi

Poveli su Škoti preko Aribe, a izjednačenje Nijemcima donosi Borre u 69. minuti susreta.

Rezultat se potom više nije mijenjao, oba sastava više su pazila na obranu svog gola nego na ugrožavanje suparničkih vrata pa je pobjednik odlučen izvođenjem 11-eraca. Iskusni Aaron Ramsey je ušao samo radi penala, ali je na kraju užasno pucao, njegov pokušaj je obranio Trapp te je sve bilo u rukama Borrea.

A finale su pozorno pratili Hajduk i Rijeka. Naime, ovaj susret je izravno utjecao na naše predstavnike u Europi sljedeće sezone. Pobjedom Eintrachta osvajač hrvatskog Kupa svoju epizodu u Europi počinje u trećem pretkolu Konferencijske lige, a da su slavili Rangersi, hrvatski predstavnici bi možda krenuli svoj put u Europa ligi. Ipak, to više nije moguće.

Za pobjednika Kupa igraju Rijeka i Hajduk sljedećeg četvrtka.