EMOTIVNA PROSLAVA /

Grci su na ovo čekali više od 50 godina: Velika pobjeda protiv Engleza posvećena preminulome suigraču

Velika pobjeda za Grčku reprezentaciju

10.10.2024.
23:17
profimedia

U četvrtak su Grci šokirali Engleze na Wembleyju i pobjedom 2-1 stali na kraj crnome nizu. Liga nacija izgleda da je sretna za grčku reprezentaciju jer su nakon deset susreta od 1971. napokon uzeli potpuni plijen protiv Gordi Albiona. Deset puta Englezi su bili bolji, a do sada su se Grci mogli samo dva put zadovoljiti remijem.

LIGA NACIJA /

Šok za Engleze protiv Grčke u nadoknadi, Talijani nakon crvenog prosuli dva gola razlike

Heroj utakmice bio je dvostruki strijelac Vangelis Pavlidis. Grci su poveli u 49. minuti i prvi pogodak posvetili nedavno preminulom grčkome nogometašu Georgeu Baldocku. Igrač Panathinaikosa i grčke reprezentacije preminuo je u srijedu,a vijest je šokirala nogometni svijet. Smrt njihovog suigrača bila je dodatna motivacija za Grke da napokon uzmu skalp kod Engleza.

No u 87. minuti izjednačio je Bellingham i činilo se kao da će utakmica završiti remijem. Ipak opet se pojavio Pavlidis u sudačkoj nadoknadi koji zabija za konačnih 2-1 i veliko slavlje. Koliko je Grcima ta pobjeda značila najbolje pokazuje njihovo ludo slavlje s navijačima. Dečki su imali misiju i ispunili je, a nadaju se da su ovom pobjedom namamili osmijeh svojega suigrača koji je odozgo 'na ljepšem mjestu' pratio utakmicu.

Grci su ovom pobjedom maksimalni u skupini B Lige nacija s devet pogotka. Englezi su drugi iza Grka s tri boda manje.

POGLEDAJTE VIDEO: Baturina o preuzimanju Modrićeve desetke: 'To svako dijete sanja, ali polako, ne želim još takav pritisak'